Michal Ramik o prvním zápase mezi muži: Rád budu vzpomínat na celé utkání

14.09.2020 · Redakce
Před necelým měsícem prožil svou premiéru v extraligovém týmu Ocelářů sedmnáctiletý útočník Michal Ramik. Jak mládežnický reprezentant na svůj první zápas mezi muži vzpomíná?

Kdy ses dozvěděl o tom, že tě čeká premiéra v extraligovém týmu Třince a kdo se tuhle novinu dozvěděl jako první od tebe?

“Zavolal mi pan Kameš, že se mám v úterý připojit k týmu a já jsem pak jako první volal rodičům.”

Jak tě vzali kluci v kabině a co na tvůj start v letním poháru říkali spoluhráči z juniorky?

“Kluci mě vzali v pohodě a v juniorce jsem se nesetkal s nikým, kdo by mi to nepřál.”

Byl jsi před zápasem nervózní? Přece jen šlo o rozhodující zápas základní části Generali Česká Cupu.

“Trošku nervózní jsem byl, ale když jsem vstoupil na led, nervozita ze mě spadla. Vím, že náš klub má vždycky nejvyšší ambice a na zápas jsem se moc těšil.”

Podle oficiálních statistik jsi v derby odehrál téměř 12 minut. S čím tě do zápasu poslali trenéři a čekal jsi vůbec tolik prostoru na ledě?

“Trenéři chtěli, ať hodně bruslím a hraju aktivně a jsem moc rád, že jsem dostal tolik prostoru na ledě.”

Jak se ti hrálo s Adamem Raškou a Jonášem Peterkem?

“Oba jsou to výborní hokejisté a mají více zkušeností, hráli se mi s nimi dobře. Doufám, že i oni byli spokojeni se mnou.”

Jak sis svůj první zápas mezi užil a co ti ukázal?

“Zápas mi ukázal, jak důležité je být pořád v pohybu a dodržovat taktiku, protože každou chybu umí v mužském hokeji protihráči potrestat. A to bych si chtěl přenést i do dalších zápasů.”

A na závěr, když se řekne první zápas mezi muži, na který moment budeš nejraději vzpomínat?

“Nedokážu vybrat jeden moment, budu rád vzpomínat na celé utkání. Hlavně na to, že to bylo derby a skončilo vítězně.“