Mazanec: Na Spartě musíme být trpěliví a nedělat chyby

27.11.2022 · Adam Sušovský, foto: Milan Podpera
Jako brankář takové utkání chytat nechcete, na Marka Mazance v Plzni letělo za šedesát minut hry jen patnáct střel. Ze dvou z nich inkasoval a Oceláři prohráli 1:2. "Plzeň dobře bránila, my jen jezdili kolem branky. Musíme to tam víc nahazovat a jít si pro dorážky," řekl Mazanec.

Neměl problém přiznat, že takové zápasy nemá rád. Marek Mazanec se v Plzni do tempa moc nedostával, soupeři na něj vyslali jen patnáct střel. Dvě z nich navíc skončily za zády třineckého gólmana a Oceláři na západě Čech padli 1:2.

"Nebylo to jednoduché utkání. Oni sice měli něco na začátku, protože jsme jim pár šancí nabídli. A pak už jsem tam jen stál, nic na mě nešlo. O to těžší to je, vůbec jsem nebyl v zápase," řekl Mazanec. "Takže škoda, že nám tam na druhé straně nic nespadlo. Střel jsme měli dost, ale asi nám chybělo víc důrazu," připomněl gólman fakt, že Oceláři byli po celý zápas více na kotouči a soupeře téměř dvojnásobně přestříleli.

Dlouho vyrovnané utkání tak nakonec rozhodla až třetí třetina a možná i více štěstí na straně soupeře. "Neřekl bych totiž, že jsme ve třetí třetině udělali něco špatně. Skoro celou třetinu jsme jim nepůjčili puk. Musíme být akorát dravější, házet to na branku a jít si pro dorážky. Dneska jsme totiž sice byli na puku, ale Plzeň nás nikam nepouštěla. Jen jsme jezdili kolem branky," hodnotil Mazanec.

A hned navázal tím, že na Spartě tohle všechno musí být jiné. "Musíme tam být zodpovědní v obraně, trpěliví a bojovat jako v každém zápase," řekl. Oceláři se v O2 areně představí už v úterý.

Celý rozhovor s Markem Mazancem si můžete pustit také v přiloženém videu.

HC Motor České Budějovice