Mazanec po derby: Ta bojovnost se jen tak nevidí

22.12.2022 · Daniel Ježek
Připsal si třicet zákroků a navíc i asistenci u vítězné branky Libora Hudáčka. Brankář Marek Mazanec byl opět jednou z klíčových postav třineckého úspěchu, tentokráte na ledě krajského rivala z Vítkovic.

Jaké to bylo utkání?
Bylo to napínavé do poslední střídání, to bez debat. Vítkovice měly tlak, já musím poděkovat klukům, protože ta bojovnost se jen tak nevidí. Z naší strany se mi to líbilo.

Byla nějaká speciální příprava na vítkovické střelce a jejich přesilovky?
Asi stejná, jako na každého soupeře. Pustíme si to na videu, řekneme si jak budeme hrát a pak doufáme, že to vyjde. Všechny jejich střelce známe. Lakatoš, Mueller, Bukarts, víme jak umí střílet a jak jsou šikovní. A i když to víme, tak stejně umí dát góla.

Bylo to vidět i při poslední střele Lakatoše dvanáct vteřin před koncem?
Hezky vyhráli buly, náš bek tam nestihl přistoupit, sehráli to dobře. Vylítlo to, trefil mě do ramene. Musí ještě potrénovat. (smích)

Vybavíš si nějaké klíčové věci? Třeba sóla domácích při přesilovkách?
Nejdůležitější zákroky tam udělali moji beci. Když mi to vypadlo z brusle, tak mě tam jednou zachránili. A pak když nás vyšachovali do prázdné, na konci zápasu. To byly dnes nejdůležitější zákroky.

Co sis při těch únicích říkal?
Že to musím chytit. My jsme možná nečekali, že při naší přesilovce na nás půjdou takhle agresivně. Z přemíry snahy, kdy jsme se snažili udržet v jejich pásmu, nám frnkli. Od toho tam jsem, abych něco chytil. Musím dělat svoji práci.

Připsal sis i asistenci na vítězný gól, počítáš to do statistik?
Kdyby to byl nějaký puk, který jsem vyloženě nahrál přes celé hřiště, tak bych z toho měl radost. Tohle byla taková znouzectnost. Jen jsem to vyhodil, aby tam nebyl závar. Marko to skvěle vybojoval, Hudy vymíchal. Super gól.

Atmosféra byla bouřlivá, jak se hrálo?
Krásně. Výborná atmosféra, musím poděkovat i našim fanouškům, kteří přijeli v takovém počtu. Bylo to super.

HC Motor České Budějovice