Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Matěj Stránský: Zápas jsme zvládli takticky, zodpovědně a chytře

03.04.2021 · Martin Stebel
Dobrá práce, Oceláři! Zahajovací střetnutí semifinálové série mezi Třincem a Mladou Boleslaví přineslo zaslouženou radost domácímu týmu. Rozhodujícím fragmentem sobotního klání byla prostřední část, ve které Slezané udeřili hned dvakrát během přesilovek. Důležitou roli v nich znovu sehrál MATĚJ STRÁNSKÝ. Druhá konfrontace Ocelářů a Bruslařů je na programu v neděli od 17:00 (ČT Sport).

Máte první bod v sérii. Co bylo klíčovým faktorem ve váš prospěch?

Čekali jsme, že to s Boleslaví bude těžký zápas. Tohle platilo už ve vzájemných zápasech v základní části. Začali jsme dobře, měli jsme dobrý pohyb, byla tam hra do těla. Zápas jsme zvládli takticky, zodpovědně a chytře.

Utkání probíhalo v poměrně tvrdém duchu. Z vašeho týmu byl ve vzájemných soubojích nejvíc vidět Tomáš Marcinko. Jak hodnotíš jeho přínos?

Tvrdost do play off jednoduše patří. Většina týmů má takového hráče, jsme za to rádi. Marci je skvělý hráč, který přináší týmu strašně moc věcí. Doufejme, že zachová chladnou hlavu a svým přístupem nám vybojuje přesilovky a dáme nějaké góly.

Boleslavský Jan Stránský prohlásil, že Tomáš Marcinko je odvážný před brankovištěm, ale občas hraje zákeřně...

Nekomentoval bych to, je to něco mezi nimi. Nemyslím si ale, že je Marci zákeřný hráč.

Zápas se zlomil ve druhé třetině, kdy jste hned dvakrát udeřili během přesilovek...

V každém play off jsou přesilovky klíčové. Nám to tam dnes spadlo, navíc jsme parádně ubránili oslabení, díky tomu máme první výhru. Snad to tak půjde dál.

V přesilovkách nasazujete do hry hned pět útočníků. To nebývá úplně tradiční řešení...

Hrajeme to tak poměrně dlouho, jsme na sebe zvyklí. Máme tam nacvičené nějaké signály, které nám občas fungují, někdy trochu méně. Dneska tam něco spadlo. Nevýhody moc nejsou, vždy se někdo snaží pohlídat hru i dozadu, když se něco stane. Klepu na dřevo, ať to tak nadále funguje. Růža s Havranem si to umí nahrát, Marci je výborný před bránou a Erik má strašnou ránu. Když střílím já, taky umím branku ohrozit. Každý z nás přináší něco jiného.

Hned v neděli vás čeká druhé utkání. Bude v něčem odlišné?

Chceme hrát stále stejně, soustředíme se pouze na svůj výkon. Zítra na nás soupeř asi vletí, budou nám to chtít vrátit, ale my budeme připraveni. Odpočineme si a v neděli půjdeme s pokorou do druhého zápasu.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Vítkovice Ridera
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC ZUBR Přerov