Matěj Stránský: Musíme hrát bez chyb a zbytečných faulů

28.02.2021 · Daniel Ježek
Oceláři měli možnost ve vzájemném souboji s druhou Spartou navýšit náskok na čele extraligové tabulky. Atraktivní bitva bohužel dopadla lépe pro Pražany, kteří se tak dotáhli na rozdíl jediného bodu. Utkání hodnotí nejlepší střelec Slezanů Matěj Stránský.

Jak zní hodnocení zápasu v Praze?

První dvě obdržené branky byly zbytečné, dostali jsme tak Spartu do hry a museli dotahovat skóre. Byl to těžký duel, bohužel se nepovedlo zvítězit. Dnes to beru trochu na sebe. První dvě třetiny jsem byl hrozný, klukům jsem moc nepomohl. V poslední části tam nějaké šance byly, ty jsem ale neproměnil. Jedeme dál, máme před sebou ještě tři zápasy a na prvním místě jednobodový náskok. Chceme to dotáhnout do konce.

Nedařilo se ani v přesilovkách.

V početních výhodách se nám nedaří už delší dobu. Bude nutné je překopat, hodně zjednodušit, něco s tím udělat. Blíží se play off, speciální týmy v takových utkáních rozhodují. Dnes jsme to po sobě házeli, zbytečně se zbavovali kotouče, to nám ubíralo síly. Je třeba si trochu více věřit, podržet kotouč na holi a také více střílet. Určitě na přesilovkách musíme zapracovat.

Byla to dobrá příprava na play off?

Víme, čeho se musíme vyvarovat. Musíme celý zápas hrát bez chyb a bez zbytečných faulů. Jinak nás to může stát vítězství, jako tomu bylo dnes. To je to jediné, co si z dnešního zápasu můžeme vzít. Doufám, že se z toho ponaučíme a už se to nebude opakovat.

HC Motor České Budějovice