Matěj Stránský před startem čtvrtfinále: Budeme chtít na soupeře vletět

19.03.2021 · Martin Stebel
Už brzy to vypukne! Obhájci mistrovského titulu vstoupí v sobotním odpoledni do vyřazovacích bojů. Jeden z klíčových faktorů, který může být příslovečným jazýčkem na vahách, bude střelecká dispozice. Oceláři budou znovu spoléhat mimo jiné na schopnosti MATĚJE STRÁNSKÉHO: "Myslím, že jsme připraveni fyzicky i psychicky. Uvidíme, jestli to tam bude padat. Když ne, tak doufám, že mě zastoupí jiní. Určitě budu ale chtít nějaký gól dát."

Ve čtvrtfinálovém měření sil si to o postup mezi elitní čtyřku rozdají s Kometou: "Mají výbornou přesilovku, hodně zkušených hráčů, kteří si něčím prošli. Buď vyhráli titul tady, nebo v jiné lize, takže jsou zkušeným týmem. Nebude to jednoduché, ale my se musíme zaměřit na naši hru, a když budeme dělat, co máme, tak máme velkou šanci."

Předchozí utkání třinecká parta absolvovala sedmého března na ledě Českých Budějovic. Čekání na další ostrou konfrontaci tedy trvalo třináct dnů: "Měli jsme pár dní volna, což bylo třeba, protože ke konci jsme toho měli hodně. Myslím si proto, že si každý rád s rodinami odpočinul. Potom jsme na to vlétli a teď se asi týden připravujeme. Už jde do tuhého."

Elitní kanonýr nabízí recept, který by mohl vést k úspěšnému rezultátu: "Musíme hrát bez faulů a zbytečných vyloučení, také trochu krotit emoce směrem k rozhodčím. Na to se rovněž zaměřím. Musíme si pomáhat, abychom nehráli pořád v oslabení. Jednak bychom vypadli z tempa a navíc mají opravdu dobrou přesilovku."

Zatímco Jihomoravané mají v nohách pět bitev předkola, Oceláři půjdou do čtvrtfinále svěžejší: "My nejsme rozehraní, oni ano, ale jsou také unavení, zatímco my jsme odpočatí. Těžko říct, co je lepší. Uvidíme, jak se od prvního zápasu budeme cítit. Každopádně na ně budeme chtít vletět, trochu využít, že měli méně odpočinku, ale myslím, že na začátku série by to velkou roli hrát nemělo."

Vynikající zprávou pro kolektiv z WERK ARENY je návrat Petra Vrány: "Je to náš kapitán, lídr, takže jsme za to strašně rádi a nemůžeme se dočkat, až vletíme na led všichni pohromadě."

Reálnou obavou aktuálních dnů je možnost kontumace, pokud by se v mužstvu začal šířit covid: "Nechceme, aby někdo onemocněl, to je jasné. Člověk dělá, co může, co se týká hygieny. Většinou jsme stejně doma, nebo na stadionu. Mezi lidi moc nechodíme, stejně není kde, takže se hlídáme. Jsme ale všichni dospělí a víme, co pro to můžeme udělat. V klubu pro nás dělají maximum, pokud jde o hygienu, respirátory atd. Proto doufám, že to bude dobré. Snad nás to nechytne v play off a zbytečně neoslabí."

Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno