Matěj Kozlík: Trenéři udělali vítr, a to nás nakoplo. Bruslaře doma dvakrát porazíme!

24.03.2022 · Šárka Kolková
Junioři ve středečním utkání s Mladou Boleslaví vyhráli 5:2. Tímto vítězným počinem srovnali stav série, která se nyní přesune pod Javorový. Byly to velmi těžké souboje, to ví moc dobře i Matěj Kozlík, střelec druhého gólu Ocelářů. Třinecký útočník hodnotí průběh play off a to, jak je trenéři dokázali v zápase nakopnout.

Juniorské play off započalo. Oceláři vyjeli do Mladé Boleslavi, kde se v úterý a ve středu představili ve ŠKO-ENERGO Areně. První utkání Třinečtí prohráli v prodloužení 2:3, středeční duel byl však z jejich strany výborný a zvítězili jasně 5:2. "Myslím si, že první zápas byl výborný z obou stran, přinesl hodně příležitostí. Možná jsme měli více šancí, ale bohužel nedařilo se nám je vyřešit tak, aby z toho padl gól. A první třetina druhého zápasu byla hodně nepovedená. Můžeme děkovat Švančimu (Patrik Švančara), že to bylo jenom 1:0 pro Mladou Boleslav. Pak jsme dali dva góly a dá se říct, že skoro z ničeho. Třetí třetinu jsme odmakali a přetavili jsme ji do výhry," prohlásil Matěj Kozlík.

První utkání bylo hodně vyrovnané, ale chybělo trochu štěstíčka. "Měli jsme hodně šancí, ale nedařilo se nám v koncovce. Řekli jsme si, že musíme druhé utkání za každou cenu vyhrát. Naštěstí se to povedlo," pronesl rozhodně. Bruslaři nejprve otevřeli skóre zápasu, Oceláři vyrovnali. Ve druhé třetině svěřenci trenéra Muchy vedli, ale Mladoboleslavští stihli ještě před druhou přestávkou vyrovnat. "V kabině jsme si řekli, že se musíme zlepšit, protože naše předvedená hra nebyla na play off. Jak se říká, trenéři udělali vítr, a to nás nakoplo," svěřil se třinecký útočník. A vítr byl zjevně opravdu krutý, neboť Oceláři se o level zlepšili. "Nakopl nás gól Marka Ročáka na 3:2 a pak jsme rychle odskočili."

Matějův gól padl na začátku druhé třetiny a poslal poprvé v tomto utkání svůj celek do vedení. "Oskar Haas výborně zatáhl kotouč do třetiny. Puk se dostal na modrou čáru, odkud vypálil Marek Ročák a já viděl, že kotouč poskakuje v brankovišti, tak jsem do toho plácl a skončilo to v bráně," prozrazuje podrobnosti své povedené trefy.

Díky perfektní třetí třetině, ve které se Třinec třikrát prosadil, je stav série vyrovnaný na 1:1. Čtvrtfinálová série se tak vrací v sobotu a v neděli do Mini WERK ARENY. "Očekávám hodně vyrovnané zápasy, s hodně osobními souboji. Věřím, že bruslaře doma dvakrát porazíme a postoupíme do semifinále," uzavírá Matěj Kozlík.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice