Martin Růžička: Snad extraliga odstartuje co nejdřív a budeme mít znovu radost z hokeje

27.10.2020 · Martin Stebel
Historicky nejlepší extraligový střelec Ocelářů Martin Růžička byl před nedávnem hostem instagramového rozhovoru pro oficiální účet Tipsport extraligy. Vybíráme několik myšlenek, které během povídání zazněly.

O aktuálním tréninkovém režimu Ocelářů

Máme to určitě jednodušší, než některé týmy z Čech, které jezdí na přírodní kluziště do Dobříše někdy i pár hodin denně. Do polského Těšína to máme asi jen patnáct minut cesty z Třince. Dodržujeme veškeré hygienické předpisy, na tréninky cestujeme každý svým autem. Na místě už máme od kustodů připravenou veškerou výstroj. Kustodi teď toho mají hodně a patří jim díky za to, jak se o nás starají. Jsem rád, že tuto možnost máme, protože pro hokejistu je led alfou a omegou. V posilovně můžete s činkami dělat sebelepší věci, ale stále vám něco chybí.

O bývalém spoluhráči a současném trenérovi Varaďovi

Poznal jsem ho jako hráče i trenéra. Teď už je coby kouč na druhé straně břehu. Stále ale s námi vše prožívá, stejně jako v době, kdy hrál. Má obrovský respekt, mluví za něj výsledky. Od té doby, co je u týmu, se to neskutečně zvedlo. Venca mě poznal jako spoluhráč, proto ví, co potřebuji k tomu, abych podával dobré výkony. Je to náročný typ trenéra, což je jen dobře, protože jen takto se člověk posune dál. Jsem rád, že tahle symbióza funguje a odráží se to ve výsledcích.

O posile ze zámoří Filipovi Zadinovi

Je to špičkový hokejista, radost na něj koukat. Je škoda, že jsme ho zatím nemohli kvůli zranění a následné karanténě využít. Na tréninku předvádí skvělé věci. Je pracovitý a poctivý. Věřím, že v tomto trendu bude pokračovat, protože má našlápnuto k velké kariéře.

O bývalém lídrovi Ocelářů Radkovi Bonkovi

Na Radka vzpomínám jen v dobrém. Vrátil se z Ameriky, měl za sebou parádní kariéru v NHL. Skvělý centr, silný na puku, výborný na buly. Těžil jsem z toho, jak byl Bonkie silný. Vždy jsem si hledal místo, kam by mi ten puk mohl poslat. Udělal spoustu práce, která nebyla vidět. Byl skvělým lídrem v kabině.

O kapitánovi Ocelářů Petrovi Vránovi

Petr je skvělý hráč. Je jedním z nejlepších centrů v extralize, i když se o něm tolik nemluví. Výborně čte hru, je silný na buly, je skvělým bruslařem. Výborně vidí hru a to jak směrem dopředu, tak i dozadu. Hrál jsem s nim už kdysi v Chabarovsku, kde potvrzoval, jak je skvělý. Jsem rád, že přišel do Třince a významnou měrou přispěl k titulu. Člověk si musí v lajně sednout, a s Havranem a Straňasem nám to funguje.

O prognózách expertů, kteří pasují Oceláře na nejvyšší příčku

Člověk chce vyhrávat a mít nejvyšší cíle, ale neřekl bych, že se k tomu vyloženě upínáme. Z předešlých sezon víme, že tak jednoduše to nefunguje. Jádro týmu je pár sezon spolu, navíc mladí kluci si už zkusili, jaké to je vyhrávat. Vítězný duch v kabině je, tým umí zvládat těžké zápasy, trenéři nás umí výborně připravit po taktické stránce. Je pěkné, že nás tipují na favorita. Při posledním finále ovšem také všichni tipovali na titul Liberec. Je to klišé, ale v play-off papírové předpoklady někdy neplatí. Během toho finále jsme chtěli ukázat, že ač nejsme favorité, tak zabojujeme. Na ledě to pak bylo vidět.

O svém manželství

Žena je věrná fanynka, snaží se být na každém našem zápase. Občas hokej řešíme i doma, něco si k tomu řekneme. Je důležité, aby člověk byl ve vztahu šťastný, protože tohle se pak odráží i na ledě. Jsem ženatý něco přes rok a jsem rád, že nám to klape. manželka je šikovná, zvládne prakticky všechno, ale hodně jí v domácnosti pomáhám. Občas spolu něco uvaříme, uklidím, nakoupím. Vzájemně se doplňujeme.

O přáních pro následující období

Vydržme tohle období. Moc dobře vím, že to není lehké jak pro nás hráče, tak ani pro fanoušky. Je tam spousta nejistot, které člověk neovlivní. Doufám, že začneme brzy hrát, protože nám hokej chybí. Věřím, že brzy se to rozjede. Většina týmů už nákazou prošla, proto by neměl být problém pokračovat. Nejsme pány situace, ale připravíme se tak, jak nám to aktuální stav dovolí. Snad to odstartuje co nejdřív a budeme mít znovu radost z hokeje.

Kompletní záznam rozhovoru s Martinem Růžičkou najdete ZDE

Dnes v 18:00 | Jun.