Martin Adamský: Všechno klape, jak má!

10.01.2013 · Lukáš Kratochvíl, Martin Stebel
Bodová šňůra Ocelářů se nepřetrhla ani v západočeské metropoli. Na kluzišti vedoucího týmu Oceláři zásluhou kompaktního výkonu triumfovali 3:2 po prodloužení. Nejlepším hráčem hostů byl vyhlášen Martin Adamský (1+2), jenž si v současné formě důrazně říká o nominaci do reprezentačního výběru.

Oceláři po domácí výhře se Slavií vyjeli na západ Čech k dalšímu těžkému utkání. Představili se na ledě suverénního lídra tabulky z Plzně, který ale v posledním utkání podlehl Zlínu 1:4. Třinečtí v utkání sice dvakrát prohrávali po gólech Pletky, nakonec se ale radovali z vítězství v prodloužení. Nejlepším hráčem v dresu Třince byl Martin Adamský, který jeden gól vstřelil a na dva nahrál. "Jsem hlavně spokojený s výsledkem. Třinec, co já vím, tady nevyhrál už tak pět let, takže díky bohu za dva body," zhodnotil úspěšné střetnutí bývalý hráč Plzně.

Vítězství na kluzišti soupeře je o to cennější, že na ledech protivníků se letos Ocelářům zrovna dvakrát nedařilo. "Ne, že by se nám venku vyloženě nedařilo, ale měli jsme tam takové hluché místo, kdy jsme snad šest nebo sedm zápasů za sebou venku nevyhráli. Bylo to vždy buď za bod, nebo za dva, takže jsem rád, že jsme tady vyhráli. Tím spíš, že v Plzni se opravdu často nevyhrává, a to neplatí jen pro nás, ale i pro další týmy," zdůraznil ještě jednou Adamský výjimečnost výhry na plzeňském ledě.

Třinecká třiaosmdesátka musela být spokojena i se svým výkonem. Jméno "Adamský" je totiž v zápise o utkání uvedeno u každého gólu Třince. Jednou jako střelec, dvakrát jako asistent. "Já jsem spokojený, mam momentálně takový lauf, že se mi opravdu daří a je to cítit i na ledě. Dokonce jsem i zhubl dvě kila, takže se opravdu cítím výborně a teď nám to šlape v lajně i týmově, takže všechno klape, jak má," neskrýval třinecký křídelník svou spokojenost nejen z výsledku, ale i vlastního výkonu, kterým navázal na předchozí zápasy.

"Já pořád střílím odevšad, protože kdo nevystřelí, nedá gól," popisuje základ své úspěšnosti. Akce před rozhodujícím gólem ale nebyla jen tak nějakým ledabylým pokusem o zakončení. "Ta poslední akce ale byla nacvičená. My jsme si řekli, jak to budeme hrát, že já pojedu po svojí levé straně, on (Jiří Polanský) po pravé, předá mi to do jízdy a vyšlo to." Martin Adamský při této akci dokonale využil i svojí znalost místního ledu, na kterém coby hráč Plzně strávil hodně času. "Říkali jsme si, jak to prodloužení budeme hrát, tady je velké hřiště, měli jsme prostor a využili jsme i toho, že jejich beci dnes nebyli tak obratní."

Pro Oceláře mají dva body velkou cenu i kvůli mimořádně náročnému programu, který zahrnuje cestování z jednoho konce republiky na druhý. "My teď máme smůlu, hráli jsme v Plzni, ve Varech i v Litvínově všechno až od šesti hodin. V Litvínově navíc až do nájezdů, domů jsme dorazili ráno ve čtyři a pak měli další těžký zápas se Slavií. Včera jsme si tady dali večer trénink a to nám docela pomohlo." Ačkoliv má Martin Adamský hned za Plzní rodinný dům, večer v západočeské metropoli strávil s týmem. "Byl jsem s mužstvem na hotelu, tyhle zásady ctím. Máme s klukama takový rituál a zase to vyšlo," pochvaloval si společný pobyt.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary