Martin Adamský oficiálně ukončil kariéru

11.04.2021 · Martin Stebel
Dlouholetá opora třineckých Ocelářů, dvojnásobný extraligový mistr a velký sympaťák MARTIN ADAMSKÝ dnes oficiálně oznámil, že ukončil aktivní hráčskou kariéru. Své rozhodnutí prozradil během vysílání nedělního Dračího studia. Za jeho věrné služby pro Oceláře mu přímo ve studiu poděkoval prezident klubu Ján Moder a vzpomínku či přání připojili také bývalí spoluhráči a rodina.

"Končím, teď už je to definitivní. Hlavním důvodem je zranění, které mě trápilo už v roce 2019, kdy jsem tady v Třinci onemocněl s vyhřezlou ploténkou. Během působení v Havířově se ty problémy znovu vrátily. To zranění opravdu není taková sranda, jako když má někdo třeba zlomený prst. Je to skutečně na hraně zdraví a člověk riskuje, že už ani nebude chodit. Na magnetickém vyšetření mi potvrdili, že to zranění je v daleko horším stavu. To byl hlavní důvod pro ukončení kariéry," vysvětlil Martin Adamský.

"Zaplaťpánbůh, že se mi to stalo až na konci kariéry. Kdyby se mi to stalo ve třiceti letech, tak by mě to zamrzelo. Takhle na sklonku kariéry to beru tak, jak to je. Prostě jsem to ukončil," řekl očividně dojatý Martin Adamský, který letos v červenci oslaví 40. narozeniny.

"Jsem už Třinečák, bydlím tady deset let, zůstáváme tu s rodinou, syn Kryštof hraje za Oceláře. Dostal jsem nabídku od Honzy Peterka, jestli bych nechtěl trénovat mládež. Něco bych snad dětem ze svého hokejového života mohl předat. Uvidíme, vzal jsem si čas na rozmyšlenou," prozradil ve vysílání nedělního Dračího studia.

Martin Adamský se drží v popředí hned několika klubových statistik. Za deset ročníků, kdy oblékal dres Ocelářů, absolvoval dohromady 554 extraligových utkání (3. místo), do sítě soupeřů nasázel 152 gólů (5.) a celkem zkompletoval 285 kanadských bodů (6.).

ÁDO, DĚKUJEME!