Marinčin: Kousli jsme se a vyhráli, oslava bronzu byla krásná

25.02.2022 · Patrik Czepiec
Návrat z daleké Číny? Bujaré oslavy na Slovensku? Změna rozměrů kluziště? Nic z toho Martina Marinčina při extraligovém návratu zjevně nerozhodilo. Na venkovní výhře 4:1 se podílel důležitou asistencí, přesilové hry už zase diriguje s klidem řídícího letového provozu. V pozápasovém rozhovoru tak rozdával úsměvy společně se vzpomínkami na úspěšnou olympiádu.

Jaký byl návrat po olympijském úspěchu v podobě bronzu?

Krásný. Dorazili jsme na Slovensko a čekali nás fanoušci v ulicích i na náměstí v Bratislavě, takže jsme si oslavy užili. Přišly nás podpořit i rodiny, takže super. Ale jakmile jsem opustil Bratislavu, soustředil jsem se na povinnosti v klubu.

Byly oslavy velké?

Dost. Až mě překvapilo, kolik lidí vlastně přišlo. Takže jsme si to všichni užili. Z letiště nás doprovázela policie, v Bratislavě oslavy trvaly dlouho, ale byly to krásné chvíle.

Odehrál jsi výborný zápas, hodně jsi podpořil přesilové hry. Dolehla na tebe vůbec nějaká únava?

Ani ne, byl jsem překvapený z toho, že jsem se v zápase cítil tak dobře. Ale musel jsem se hodně rozhlížet kolem sebe, protože hřiště bylo najednou hodně velké. Každopádně dostal jsem se do zápasu a jsme samozřejmě rádi, že jsme ho vyhráli.

Po delší době jsi viděl v hledišti fanoušky. Příjemná změna?

Jasně, když jsem vycházel z tunelu, viděl jsem, že je skoro plný stadion. Podíval jsem se doleva a zahlédl naše fanoušky, je super, že nás mohli podpořit. Věřím, že s námi už budou v každém zápase.

Musel jsi po bronzovém úspěchu hledat tentokrát větší motivaci než obvykle?

Vůbec, prošel jsem si v zámoří mnoha týmy, jsem zvyklý. Oslavy jsem nechal v Bratislavě. Myšlenkami jsem se přesměroval na povinnosti v klubu. I tady chci něco dokázat.

Bylo těžké dostat se do zápasu s týmem, který velmi pravděpodobně sestoupí?

Jak říkám, osobně jsem se cítil dobře. Zpočátku na nás Berani naletěli, ale potom jsme vývoj utkání otočili a výsledek si udrželi. Zvládli jsme i závěrečné oslabení tří proti pěti, síla v mužstvu je a s body jsme velmi spokojení.

Je pro tým důležité umístit se na prvním místě po základní části?

Každý by si to přál, ale my se díváme jen na další zápas, který chceme vyhrát. Ani ve Zlíně jsme se neuspokojili s vývojem utkání, kousli jsme se.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary