Marinčin: Byla to náročná série s nepříjemným soupeřem

11.03.2023 · Adam Sušovský
Uff... To byly nervy! Ale Oceláři jdou dál, úřadující trojnásobní šampioni prodali své zkušenosti z těžkých bojů a v každém ze tří zápasů předkola s Litvínovem v klíčovou chvíli přelili výsledek na svou stranu, výsledkem je rychlý postup. "Ale byla to náročná série s nepříjemným soupeřem," líčí obránce Martin Marinčin.

První dílčí úkol splněn: Oceláři se v předkole play off moc dlouho nezdrželi a jako jediný tým letošní sezony jdou dál v nejkratším čase. Litvínov porazili 3:0 na zápasy, těší se na čtvrtfinále. To začne za týden v neděli...

Obránce Martin Marinčin, který ve třetím duelu strávil na ledě přes 28 minut čistého času, hned po utkání ale okamžitě vyzdvihoval kvalitu soupeře: "Byl to náročný zápas, Litvínovu šlo o všehno, hráli velmi bojovně a nepříjemně, vytvářeli si šance, byli velmi nebezpeční. Jsme strašně rádi, že se nám podařilo postoupit," říkal ještě v euforii, krátce po děkovačce s několika desítkama třineckých fanoušků Marinčin u třinecké kabiny.

Souhlasil, že je dobře, že se Ocelářům podařilo postoupit na nejmenší počet zápasů... "Litívnov nás hodně potrápil, byl nepříjemný a přestože to bylo 3:0 na zápasy, stála nás tahle série hodně sil. Je ale velmi dobré, že skončila takhle rychle, máme teď oddych a připravíme se na dalšího soupeře," řekl Marinčin.

Radost pochopitelně měl i z vítězné branky, kterou si schovával navrátilec po dlouhém zranění, kapitán týmu Petr Vrána. "Krásně se tam natlačil, výborná akce... Jsme za něj moc rádi," řekl Marinčin a jedním dechem poděkoval také fanouškům: "Byli slyšet, celé mužstvo jsme velmi rádi, že tady přijeli. Těšíme se teď na další zápasy. Na to, že to společně zvládneme."