Marek Zadina: Poučíme se a půjdeme dál!

04.12.2018 · Martin Stebel
Nic netrvá věčně. Teprve Hradec Králové dokázal přerušit úctyhodnou sérii výher třineckých Ocelářů. Tým z WERK ARENY tak poprvé od 19. října, kdy v domácím prostředí podlehl Plzni, nezískal v rámci extraligových bojů jediný bod.

Marek Zadina

Věděli jsme, že v Hradci to bude těžké utkání. Domácí velmi dobře bruslili, chodili po nás a forčekovali, a my jsme s tím měli určitý problém. Spíš jsme se ale porazili sami po našich chybách. První gól jsme dostali, když jsme nechali hráče jet od modré samotného na bránu, při druhém jsme si špatně pokryli hráče v našem pásmu a třetí jsme dostali z nedobruslené situace tři na dva. Bylo to pěkně trefené, tam se zápas zlomil. Mohl se zlomit na kteroukoliv stranu už v hektické druhé třetině, kde jsme měli spoustu přesilovek i oslabení. Naše série byla skvělá, deset zápasů, užili jsme si ji. Ale věděli jsme, že jednou skončí. Skončila tady, my se z toho poučíme a půjdeme dál.

Šimon Hrubec

Dnes to byl asi nejtěžší zápas sezony, byl jsem v pořádném zápřahu. Tohle utkání nám moc nesedlo, ale žádný strom neroste až do nebe a naše vítězná série musela někdy skončit, ale možná je to dobře. Šňůra třinácti zápasů, kdy jsme bodovali, byla krásná. Domácí dnes dobře bruslili, dostávali se do zakončení. Když jsme ubránili tolik šancí soupeře, věřil jsem, že nám tam spadne nějaký šťastnější gól, abychom Hradec trochu přibrzdili. Dnes jsem o práci neměl nouzi. Je třeba říct, že Hradec vyhrál zaslouženě, nám se zápas úplně nepovedl.