Marek Zadina: Chceme, aby náš hokej lidi bavil

24.08.2018 · Martin Stebel
Při krátkodobé absenci Václava Varadi, který momentálně plní povinnosti u reprezentační dvacítky, stál během utkání proti Trenčínu na domácí střídačce jako hlavní kouč MAREK ZADINA. "Jsou to dost odlišné věci, které musíte najednou na ledě pečlivě hlídat," usmál se 46letý trenér a zhodnotil letošní přípravu s výhledem na nejbližší program.

Na téma posledního přípravném duelu s Trenčínem

Chtěli jsme navázat na dosavadní výsledky v přípravě, kdy se nám dařilo. Musím dnes kluky pochválit, jak k zápasu přistoupili. Měli jsme velmi dobrý pohyb, šli jsme do kombinace. Herně jsme byli jednoznačně lepší, výsledek mohl být výraznější, jen jsme občas některé situace řešili příliš složitě. Apelovali jsme potom na zjednodušení akcí, na větší tlak do branky. Těší nás slušná produktivita v přesilovkách a forma gólmanů.

Na téma celého letošního přípravného období

Jsme rádi, že příprava se povedla, nevyskytly se žádné větší problémy. Trénovali jsme docela tvrdě a podařilo se to přenést do zápasového zatížení. První zápasy jsme pravidelně točili jen tři lajny a kluci to zvládli výborně. S přípravou jsme spokojení, ale nyní se ukáže pravda až během ostrých soutěžních zápasů, tam se začíná od nuly.

Na téma dobré defenzivní činnosti

Zatím to vzadu funguje, tým plní to, co po něm chceme, navazujeme na loňskou sezonu. Rozhodně nechceme hrát pouze zatažený defenzivní hokej, ale zároveň moc dobře víme, že dobrá obrana je naprostý základ všeho. Většinou budeme chtít, aby kluci hráli hlavně aktivně směrem dopředu, diktovali tempo hry, tlačili se do zakončení a byli kousaví. Našim přáním je, aby třinecký hokej lidi bavil.

Na téma příprav směrem k Champions Hockey League

Máme rozpracovaná různá videa, která se týkají soupeřů. Od pondělí naběhneme na klasický tréninkový rytmus, na každého soupeře se připravujeme zvlášť. Osobně beru jako výhodu, že začínáme doma, kde se nám hraje nejlépe, protože tady známe každý detail. Doufáme, že nás znovu přijdou lidi podpořit, jak tomu bylo v minulé sezoně. Čekají nás hodně kvalitní soupeři, ale především doma bychom chtěli vyhrávat!