Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Marek Viedenský: Derby mělo vše, co mělo mít!

14.08.2018 · Martin Stebel
Tohle byla povedená premiéra! Vůbec poprvé oblékl elegantní ocelářský zápasový dres MAREK VIEDENSKÝ a hned ve čtvrté minutě dopravil puk do sítě. Důrazný slovenský centr v rámci derby jasně prokázal, proč byl do týmu úřadujících vicemistrů angažován. Chodil před brankoviště, dorážel, clonil, byl pro rivaly velice nepříjemný. Dobrá práce!

První zápas, první gól, co víc si přát...

Zápas se nám povedl, byli jsme lepší. Bylo tady velké teplo, ale mělo to grády. Podali jsme slušný výkon a výhra nás může těšit. Gól mi udělal radost, v závěru zápasu jsem ještě mohl skórovat po nahrávce Bukyho (Bukartse), ale bohužel se to nepovedlo dotlačit. Byl to sice jen přípravný zápas, ale na obou stranách se hrálo ve vysokém tempu, nasazení bylo opravu velmi dobré.

Už se ozval klubový pokladník? První gól asi zadarmo nebude...

Nevím ještě, jestli se platí i za góly v přípravě. Pokud ale taková potřeba bude, rád dám nějaký příspěvek.

Byť se hrála příprava, atmosféra v hledišti byla slušná, že?

Byl jsem překvapený, jaká návštěva dnes přišla. Naši fandové nám udělali pěknou, skoro domácí atmosféru. Derby mělo vše, co mělo mít.

Jak zatím hodnotíš první týdny v novém klubu? Funguje vše podle představ?

V Třinci to je vynikající, zatím jsou dojmy jen ty nejlepší, je to skvělý klub. Jsem velmi spokojený za tuto volbu. Kluci v kabině jsou absolutní profíci, co se týká přístupu k tréninku. Tohle mě samotného taky posouvá dopředu.Byl to slušný zápas, konstatuje Peter Hamerlík

Výhra v derby s čistým kontem, to je vždy příjemná záležitost...

Každá výhra potěší, výhry dělají kolektiv. Příprava teprve začíná, ale stejně to byl dost slušný zápas. Z osobního hlediska se mi chytalo solidně, někdy mi pomohly tyče, ale štěstí k tomu patří. Byl to poměrně vyrovnaný zápas, nám se ovšem dařilo v koncovce. Celkově to byla zasloužená výhra.

Jak vnímá gólman velké horko, které panuje během hry?

Velké vedro není příjemné, člověk si to musí vytrpět, ale když se vyhraje, není to tak hrozné (usmívá se).

Co říkáš na nové dresy pro přípravné období?

Jsou moc krásné. Jsem velkým fandou retro věcí a jednoduchého designu. Je to trochu tenčí materiál, nosí se příjemně. Vyhrálo se, tak neřeknu nic zlého.

Na přípravné utkání přišly skoro tři tisícovky fandů, včetně aktivní skupinky vašich příznivců. To potěší, že?

Chci poděkovat lidem z Třince, že dnes dorazili a fandili, byli celý zápas hodně slyšet. Je to vždy moc příjemné, když vás i během přípravy fanoušci podporují.