Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Marek Malík o přípravě dorostu: Zatím nemám nejmenších výtek

10.07.2020 · Redakce
Suchou přípravu mají dorostenci za sebou a za necelé dva týdny už se opět sejdou ve WERK ARENĚ. Jak je s první fází přípravy spokojený hlavní trenér Marek Malík a co říká na chystané zužování soutěže?

Jak vypadal blok suché přípravy dorostu?

Klasicky jsme jeli ve formě letní přípravy, kdy se věnujete nabytí objemů, ať už kondičních nebo silových. Postupně jsme se snažili jít také do výbušnosti, rychlosti a dynamiky. Teď máme krátkou pauzu a kolem 20. července už půjdeme na led.

Na ledě Mini WERK ARENY už jste trénovali také v červnu. Vidíte nějaké výhody v brzkém návratu na led?

Je to takové téma, že na něj může mít sto lidí sto názorů. Osobně bych ale preferoval, aby led takhle brzo nebyl, kluci si od něj trošičku odpočinuli a spíše se věnovali zesílení nebo technice posilování, protože jsou to pořád přece jenom mladí kluci. Ale jelikož jsem u mužstva nový, tak jsem led do přípravy zařadil už teď, abych se na kluky mírně podíval a udělal si o nich obrázek. Taky se snažíme pracovat na jejich hokejových dovednostech a zdokonalovat je.

Jak jste zatím spokojený s přístupem hráčů?

Musím říct, že tak jak jsem si přál, aby kluci pracovali a jak se k tomu postavili, tak zatím nemám nejmenších výtek. Takhle nějak by to mělo vypadat. Přístup hráčů je velice dobrý, snaží se sami sebe zlepšovat a posouvat se. Z naší trenérské strany určitě spokojenost. Ikdyž máme široký kádr a je nás asi třicet, kluci ví, že hrát bude jen osmnáct z nich a musí tedy odevzdávat maximum. Kdo něco ošidí, tak šidí jen sám sebe, ne trenéry nebo spoluhráče.

Velké ohlasy vzbudilo oznámení nového systému dorostenecké soutěže. Co říkáte na to, že má po sezóně šest mužstev sestoupit?

Jsem u dorostu prvním rokem a tak o tom nemůžu moc mluvit. Co jsem ale z dálky sledoval nebo vím z jiných soutěží a kategorií, kde jsem se pohyboval, tak zastávám názor, že musí být obrovská konkurence. Ať už je to extraliga, první liga, juniorka nebo dorost. Tyhle soutěže musí mít za mě co nejmenší počet účastníků, aby se spektrum dobrých hráčů shlukovalo k sobě. Ne, aby tam bylo obrovské množství hráčů. Ta kvalita tam prostě není. Za sebe se zužováním souhlasím, ale šest klubů za jeden rok je strašně moc. Bohužel je ale takové rozhodnutí, takže se na to budeme muset připravit.

Ovlivní nějak chystané zužování podobu kádru pro nadcházející ročník?

Skladbu kádru to nemá jak ovlivnit. Prostě budou hrát kluci, kteří na to mají a je mi víceméně jedno, jestli budou mladší nebo starší. Buď na to máš nebo ne. Tohle už je kategorie, kde si nejde jenom tak přijít zahrát hokejíček. Dorost je sice první kategorie, kde se poprvé střetávají dva ročníky v jednom týmu, ale určitě nerazíme teorii, že budou hrát starší hráči. Jak už jsem říkal. Budou hrát ti, kteří na to mají, budou odevzdávat maximum na tréninku i v zápasech, budou příkladem pro ostatní a budou se navzájem posouvat.

V nadcházející sezóně byste měl působit také jako spolupracující trenér u reprezentace do šestnácti let. Co bude náplní vaší práce?

Jsem nesmírně rád za takovou nabídku a moc si jí vážím. Jelikož jsem v roli hlavního trenéra prvním rokem a ještě u nového mužstva, tak jsem prozatím souhlasil pouze s rolí spolupracujícího trenéra. Mé úkoly budou stejné, jako kdybych byl trenérem na plný úvazek, jenom s tím rozdílem, že na srazech reprezentace nebudu celou dobu, ale vždy jenom několik dní. Mimo srazy bude mou prací sledovat vytipované hráče a být s nimi v kontaktu, popř. upozornit na nové kandidáty pro reprezentační dres. Dá mi to možnost získat zkušenosti na mezinárodní scéně a přitom se dostatečně věnovat mé nové roli hlavního trenéra v klubu.

×
Odehrané v 13:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
VHK Vsetín