Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Marcinko před domácí sérií: Teď se soustředíme na Liberec, chceme vyhrát!

27.09.2021 · Adam Sušovský
Tři zápasy v jednom týdnu na domácím ledě. Pro Oceláře se otevírá zajímavá možnost upevnit svou pozici na špici extraligové tabulky, taky třinecký divák si přijde na své: Už dnes je na programu repríza posledních dvou mistrovských finále. Třinec - Liberec, to je hokejová klasika těch nejlepších. Buďte u toho!

Sedm kol, třináct získaných bodů. 

Oceláři začátek sezony zvládli, jsou v kontaktu s čelem extraligové tabulky a mají před sebou týden, ve kterém mohou svou pozici v Tipsport extralize upevnit. Nejvyšší česká soutěž v tomhle týdnu nabídne třineckým divákům tříchodové menu a specialita se podává dnes: Do WERK ARENY přijede tým Bílí Tygři Liberec.  

Servíruje se tak repríza posledních extraligových finále. Přímý souboj dvou nejúspěšnějších českých týmů posledních sezon.

Věřím, že to bude atraktivní zápas. Těžko predikovat jeho scénář, ale my moc dobře víme, co chceme hrát. A taky víme, že když hrajeme nejlépe, jak můžeme, dokážeme porazit každého. Věřím, že to dnes potvrdíme. Jsme v plném soustředění na sebe i na náš výkon, říká před šlágrem dnešního kola třinecký útočník Tomáš Marcinko. 

Máme před sebou tři domácí zápasy, ale abych byl upřímný,  v tuhle chvíli věnujeme veškerou pozornost jen Liberci, chceme být úspěšní.

Oceláři rozjeli sezonu povedeně, v případě dnešního vítězství se mohou bodově dotáhnout na vedoucí Mladou Boleslav, která má odehráno o jeden zápas víc. Zkušený slovenský centr se ale neschovává za žádné fráze. Spokojený bych totiž byl, kdybychom měli bodů více. Nechci vyznít neskromně, ale sám cítím, že od sebe musíme mít jen nejvyšší očekávání. Máme kvalitní tým a v dosud odehraných zápasech jsme o nějakých šest bodů měli získat víc. Bohužel jsme v nich nehráli celých šedesát minut, to platí taky o posledním zápase na Kladně. Víme, na čem máme pracovat, abychom byli lepší. A víme, že dnes musíme na poslední zápas reagovat ziskem bodů,tvrdí Marcinko. 

Třiatřicetiletý útočník je s devíti kanadskými body (4+5) a pěti kladnými body za účast na ledě při vstřelené brance zatím  individuálně nejúspěšnějším Ocelářem v sezoně. Ale v mém případě platí úplně jiná přímá úměra: čím víc bodů má tým, tím spokojenější jsem i já, říká hráč, který obě úspěšná extraligová finále proti Liberci zažil. A přeje si, aby i dnes Oceláře za třemi body hnaly zaplněné domácí tribuny. 

Ten pocit,  že lidé mohou po roce a půl přijít na hokej zase v jakémkoliv počtu, je úžasný. Minulý zápas proti v Kladnu v Chomutově nám přijeli třinečtí fanoušci fandit, bylo to úžasné. Ale ještě více si všichni užíváme zápasy doma, kde nás konečně ženou kupředu úplně všichni. Doufám, že se i dnes budou hokejem bavit, říká Tomáš Marcinko. 

Oceláři si pro fanoušky připravili také speciální akci navázanou na hokejový týden: vstupenky na tři následující zápasy lze pořídit ve speciálním balíčku. Více informací naleznete zde

Balíček vstupenek si můžete závazně rezervovat v kontaktním formuláři kliknutím na TENTO odkaz.