Mám výborné spoluhráče, chválí Alexander Gorškov

08.08.2013 · Martin Stebel
Odvetné střetnutí Třince a Košic tentokrát vyznělo jednoznačně. Slezané své soky jasně předčili a zrodil se výsledek 7:2. Na demolici východoslovenského celku měl zásadní podíl ruský křídelník Alexander Gorškov, jenž zaznamenal dvě branky a hned třikrát asistoval.

V pořadí třetí přípravný duel zvládli svěřenci trenérského dua Kalous - Marek na jedničku. Slovenský soupeř, který ve třech dnech absolvoval třetí zápas, občas působil unaveným dojmem. Všiml si toho i náš dotazovaný: "Soupeře jsme dnes přebruslili. Odehráli jsme výborný zápas, oproti minulému utkání to bylo mnohem lepší," chválí týmové pojetí a jedním dechem pokračuje na téma kolegů z útočné formace: "Za oba své góly vděčím spoluhráčům. Mohu děkovat Bohu, že mám takové partnery. Jsou to opravdu výborní hráči, dnes naše souhra fungovala," vysekl poklonu Jiřímu Polanskému a Martinu Adamskému.

Hráč, který aktuálně přebývá pod Javorovým v rámci zkoušky, se vyjádřil i ohledně vlastních pocitů z úrovně českého hokeje: "Hrajeme jen přátelské zápasy, ale řekl bych, že je tady dost silový hokej. Ruská hra je víc technická a zaměřená na bruslení. Zatím si zvykám, uvidíme, jak to bude dál," říká 22letý hokejista s tělesnými parametry 171cm a 75kg.

Vítězná trefa Saši Gorškova v utkání Havířova s Třincem (3:4). foto: Marian Ježowicz

Minulou sezonu odehrál v nižší ruské soutěži VHL, kde oblékal dres Rubinu Ťumeň. Jiří Kalous na jeho adresu nedávno poznamenal, že se jedná o šikovného hráče, který je silný na kotouči. Jak odhaduje své šance na stabilní třinecké angažmá? "Rád bych tady zůstal, ale svůj osud nemám ve svých rukách. Mohu jen slíbit, že se budu snažit. Zatím se mi tady vše líbí. Třinec je malé město, což mi vyhovuje. Pomalu si zvykám i na velmi horké počasí," připomíná tropické teploty, které v těchto dnech zasáhly naše území.

Při adaptaci na nové prostředí je nutno se domluvit. Náš respondent hovoří pouze mateřským jazykem, což sám vnímá jako hendikep, ale hodlá to brzy napravit: "Jsem tady pár týdnů a už jsem několik českých slovíček pochytil. V kabině mi s překladem hodně pomáhá Honza Peterek, který v Rusku hrál. Pokud bych tady zůstal, klidně se začnu učit česky. Ruština a čeština jsou si trošku podobné, snad bych to zvládl," tvrdí závěrem hráč s číslem 88.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno