Lukáš Žejdl: Hráli jsme poctivě a přineslo to ovoce

05.09.2014 · Klub
Útočník Ocelářů Lukáš Žejdl sehrál proti Bernu vynikající utkání, zřejmě své nejlepší v třineckém dresu, kde působí od léta. Na vítězství 4:0 se podílel dvěma góly a jeho parťák v útoku Jakub Orsava přidal další dva góly třineckého mužstva. Jednoho z nejlepších třineckých hráčů včerejšího zápasu Ligy mistrů jsme požádali o rozhovor.

Lukáši, vítězství vypadá jednoduše, ale zřejmě nebylo...

Vůbec to nebylo jednoduché utkání. Hráli jsme jako tým, podobně jako první domácí zápas s Bernem. Hráli jsme poctivě, přesně co po nás trenéři chtěli a přineslo nám to ovoce.

Dva zápasy s kvalitním Bernem a vítězství 7:0 doma a 4:0 na ledě švýcarského týmu. Neměli byste hrát jen s tímto týmem?

Taky jsme si s klukama říkali, že nám tento soupeř asi vyhovuje. Ale Bern svou kvalitu má, ale asi to na nás neumí

Dal jste dva podobné góly, téměř jako přes kopirák. Byl jste sám před brankářem a puk tečoval. Byla to Vaše chytrost nebo chyba obránců?

To mi poradili těsně před zápasem trenéři, abych se tlačil před bránu. Venca Varaďa mi říkal, že jsem velký a ty góly budu proti tomuto soupeři dávat z tohoto místa. To moje chytrost nebyla, já většinou chci hrát s pukem.

Vy jste dal dva góly, Jakub Orsava další dva. Vaše pětka stabilně přehrávala soupeře. Jak Vám vyhovuje spolupráce s Jakubem?

Ze začátku v Třinci jsem hrál s Danielem Rákosem a hodně mi to vyhovovalo. Jenže Dan se zranil a trenéři ke mně dali Kubu, který je takový přímočarý, jde svou cestou. S Danem jsme si více nahráli. Naopak Kubovi, když dám puk, tak on je schopný projet celým kluzištěm.

Fanoušci Ocelářů Vás hodnotí jako nejlepší posilu do třineckého útoku. Při domácích zápasech vyvolávají Vaše jméno. Jak to vnímáte?

Určitě jsem reakce fanoušků zaznamenal. Ale přišel jsem do Třince, abychom něco vyhráli a já abych se výkonnostně posunul dopředu. Děkuji fanouškům a cítím jejich podporu. Stejně tak cítím podporu trenérů. To vše mi dodává na sebevědomí a díky Bohu, že mi to zatím šlape.

Jste v Třinci už půl roku. Už jste si zvykl na ocelářské město, okolí a zdejší lidi? A jak říká zpěvák Nohavica – na region "razovity"?

Já pocházím z Mostu, které je také průmyslové město. Přiznám se, že jsem se toho působení v Třinci trochu bál. Malinko mi sice chybí Praha, ale nijak moc. Já už si tady v Třinci zvykl a mám tady kamarády, se kterými se znám dlouho.