Lukáš Krajíček: Musíme zvládnout start sezony

11.09.2018 · Martin Stebel
Už se to blíží, v pátek to konečně odstartuje! Nový ročník Tipsport extraligy netrpělivě vyhlížejí snad všichni hokejoví fanoušci napříč republikou. Oceláři vstoupí do sezony na zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně a kapitánské céčko bude mít na svém dresu znovu LUKÁŠ KRAJÍČEK.

Jaká jsou očekávání kapitána před zahájením extraligové sezony?

Osobně se na začátek ligy velmi těším. O minulé sezoně skoro všichni říkají, že byla úspěšná. Já ale tvrdím, že úspěšná je tehdy, když se něco konkrétního vyhraje, kvůli tomu to přece hrajeme. Podstatné bude, jak zvládneme start do sezony, základním cílem je ale play-off. Až potom můžeme uvažovat dál a střádat další postupné plány.

Může být v něčem přínosná "facka", kterou jste dvakrát schytali v domácích zápasech Ligy mistrů?

Asi bych tomu neříkal facka. Většina hráčů si naplno uvědomila, že k zápasům musíme přistupovat tak, jak nám řeknou trenéři. Ti nám nastaví určitý systém. Pokud se těchto instrukcí nedržíme, děláme dost chyb a inkasujeme hodně gólů. Věřím, že celá šatna si uvědomila, že musíme hrát jako minulý rok. Teprve poslední dva zápasy v Lize mistrů to bylo v pořádku. Konečně to byl hokej, kdy jsme dohrávali soupeře a každý si poctivě plnil své úkoly.

Sezona bude mimořádně náročná, termínový kalendář je pořádně zaplněný. Krom extraligy a Ligy mistrů vás ještě čeká Spengler Cup...

Velká porce zápasů mi osobně absolutně nevadí. Abych řekl pravdu, raději hraji zápasy než trénuji. Trénoval jsem v letní přípravě, teď už jsem nastavený na zápasové tempo. Všichni se těšíme na ostré zápasy, protože čím více jich bude, tím je to lepší. V Americe se odehraje více než osmdesát utkání a bere se to jako standard. My se nemůžeme a nechceme vymlouvat, že budeme mít hodně nabitý program. Kádr je dostatečně široký, nemám žádné obavy, že bychom to nezvládli.

Jak z osobního hlediska vnímáš nové posily v kádru?

Martin Gernát nám určitě pomůže, je to bek, který už má slušné zkušenosti, hrál v kvalitních týmech. Roberts Bukarts je rozený střelec, očekáváme od něj důležité góly. Věříme, že nám pomůže, v přípravě se ukázal ve velmi dobré světle. Je to chytrý hráč, umí nejen střílet, ale i výborně nahrává. Marek Viedenský je dobrým hráčem na buly, výborný hráč do oslabení a předbrankového prostoru.

Bude komplikací samotný úvod soutěže, kdy ze sedmi kol hrajete hned šestkrát na ledech soupeřů?

Příjemnější by asi bylo začínat hlavně doma, ale takový je los. V říjnu a listopadu zase naopak budeme hrát skoro neustále doma, což je fajn. Pokud venku budeme hrát, jak jsme teď ukázali v Lize mistrů, tak to bude dobré a nějaké body určitě přivezeme.

Foto: Lukáš Filipec