Lukáš Krajíček prodloužil s Oceláři smlouvu!

10.11.2018 · Martin Stebel
Kapitán LUKÁŠ KRAJÍČEK se s třineckým hokejovým klubem domluvil na novém tříletém kontraktu. Pětatřicetiletý obránce v aktuálním ročníku Tipsport extraligy vévodí kanadskému bodování všech Ocelářů, kdy v patnácti utkáních zaznamenal pět branek a devět asistencí.

Lukáš Krajíček celou svoji extraligovou kariéru strávil v Třinci. Do týmu zpod Javorového přišel v sezoně 2010/11 a výraznou měrou přispěl k zisku historicky prvního titulu. Po úspěšné sezoně akceptoval nabídku z KHL, kde pět let hájil barvy běloruského Minsku. K Ocelářům se vrátil v průběhu sezony 2016/17 a hned v dalším roce s týmem získal titul vicemistra ČR a bronz v CHL.

Rodák z Prostějova slavil významné úspěchy také na mezinárodní scéně. V reprezentaci získal hned tři cenné kovy (MS 2006 stříbro, MS 2011 a MS 2012 bronz), hrál na OH 2014. Celkem má v národním mužstvu na kontě 63 zápasů. V NHL oblékl dres Floridy, Vancouveru, Tampy a Philadelphie, se kterou si v roce 2010 dokonce zahrál finále Stanley Cupu.

"Lukáš Krajíček je přirozeným lídrem našeho týmu. Ani s přibývajícím věkem se jeho hra nemění, má stále krásný styl bruslení, má velký přehled ve hře. Věříme proto, že ještě pár let bude hrát na stejně vysoké úrovni. Pomáhá mladším spoluhráčům především charakterově. Někteří mladší hokejisté jsou až přehnaně aktivní, nevybouření a přemotivovaní. Lukáš dovede do jejich hry vnést více klidu a rozvahy. Umí velmi dobře ukázat detaily, které jim hru zjednoduší a připraví je pro velký hokej," vysvětluje sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

"S třineckým vedením byla domluva ohledně další spolupráce poměrně snadná. Jsem rád, že u Ocelářů mohu i nadále pokračovat, jsme tady s rodinou spokojení, nebyl důvod se ohlížet po jiných klubech, rád bych právě tady ukončil svou kariéru. Vypadá to, že v Třinci budu prakticky do důchodu," usmívá se Lukáš Krajíček.

HC Motor České Budějovice