Lukáš Doudera: Jsem hrozně šťastný, že mohu být součásti tak kvalitního týmu!

13.09.2015 · Martin Stebel, Tomáš Hála
O tomhle mladíkovi ještě asi hodně uslyšíme! Teprve sedmnáctiletý LUKÁŠ DOUDERA dostává v úvodu extraligové sezony na ledě hodně prostoru a důvěru dokáže splácet spolehlivými výkony. Hmatatelným důkazem je nedělní duel Ocelářů v Karlových Varech, kde k výhře svého týmu pomohl dvěma asistencemi.

Favorizovaný tým z Třince potvrdil na západě Čech papírové předpoklady a do Slezska veze všechny body. Oproti pátečnímu střetnutí s Chomutovem působili Oceláři svěžejším dojmem: "První zápasy v sezoně bývají nervózní, dnes už jsme byli ve větší pohodě. Začátek zápasu je vždy těžký, protože nechcete nic pokazit, soupeři se oťukávají. Když pak dáte jeden, dva góly, nervozita rychle opadne, najednou si víc věříte. Byli jsme až do poslední sekundy poctiví a trpěliví. Je to super, protože odvážíme všechny tři body. Výsledek vypadá jasně, ale bylo to těžké utkání."

Utáhnout-povolit, utáhnout-povolit. V tomto duchu probíhalo nedělní střetnutí. Oceláři dvakrát ztratili dvoubrankový náskok, přesto pokaždé znovu ve skóre odskočili a dokráčeli k poměrně jednoznačnému vítězství: "Všechny inkasované branky jsme domácímu týmu v podstatě darovali, toho bychom se měli příště vyvarovat. Dnes jsme ale hráli opravdu dobře a zasloužili jsme si vyhrát," konstatuje kladenský odchovanec.

V současném hokeji platí, že kvalitní obránce musí mít univerzální schopnosti. Třinecký mladíček je toho živým důkazem, protože si umí svědomitě plnit nejen defenzivní úkoly, efektní a kreativní je také směrem dopředu, o čemž svědčí dvě dnešní gólové asistence: "Co k tomu říct? Měl jsem trochu štěstí, tu hokejku bych měl mít hodně rád (směje se). Je jedno, kdo dnes dával či nahrával na góly, důležité je, že máme druhou výhru sezony. Teď už myslíme na pátek, kdy doma chceme porazit Zlín."

Při zdravotní absenci dvou zkušenějších defenzivních kolegů - Davida Noska a Lukáše Galvase, dostává věkem starší dorostenec dostatek ice-timu. Dnešní hodnota se zastavila na 14 minutách a 26 vteřinách: "V kategorii dospělých se mi hraje výborně, stále si zvykám, mám se co učit. Jsem hlavně rád za možnost, že v áčku mohu být. Kluci se mi snaží pomáhat, já se snažím odevzdat stoprocentní výkon, aby s mojí hrou panovala u trenérů spokojenost. Jsem hrozně šťastný, že mohu být součásti tak kvalitního týmu!"