Lotyši nás kvalitně prověřili, chválí Břetislav Kopřiva

19.08.2010 · Martin Stebel
Vítězstvím po výsledku 4:2 s Metalurgsem Liepaja vstoupili Oceláři do turnaje v jihopolském Sosnowci. O stručné zhodnocení úspěšné konfrontace s lotyšským celkem jsme požádali kouče Břetislava Kopřivu.

Pane Kopřivo, v čem spatřujete hlavní pozitiva dnešního vítězného střetnutí?

Musím upřímně přiznat, že jsme čekali snadnějšího soupeře, než byla skutečnost. Lotyši byli v první třetině určitě lepší, občas jsme nestíhali jejich tempu, bruslařský dominovali. Byla patrná stará ruská škola bruslení. Od druhé třetiny jsme trochu přeházeli sestavu a řekli jsme si, že se porveme o výsledek. Další průběh zápasu už byl vyrovnaný a v poslední třetině jsme zase byli lepší my. Několika výbornými zákroky nás podržel Martin Vojtek. Soupeř byl velice kvalitní, hrál s enormním nasazením. Troufám si dokonce tvrdit, že v letošních přípravných zápasech proti nám dosud nehrál tak rychlostně vynikající tým.

Oceláři dnes nenastoupili v nejsilnější sestavě. Jaký dojem na vás zanechali hráči širšího kádru?

Stále jsme ve fázi hledání optimální sestavy a zkoušíme různé herní varianty. Někteří mladí kluci vypadají nadějně a chceme je nadále sledovat v zápasovém rytmu. Situaci nám poněkud komplikují některá zranění. Dnes třeba nedohrál Kanaďan Czuy a taky Martin Adamský, který odstoupil s tržnou ránou v obličeji a musel jít na šití. Pevně doufám, že bude brzy v pořádku. Celkově se dnes hrálo docela tvrdě.

Poprvé dnes nastoupil exbudějovický bek Stanislav Hudec. Jak jste spokojen s jeho výkonem?

Hudec byl s náma dnes poprvé na ledě a po ranním tréninku jsme se ho ptali, jestli je schopen odpoledne odehrát zápas. Řekl bych, že utkání zvládl docela dobře. Je to důrazný typ obránce a právě takové chceme do týmu. Dnes se hrál fyzicky náročný zápas a Stano Hudec splnil naše očekávání.