Liga mistrů: Junosť Minsk administrativně vyřazen

08.06.2021 · Klub
Oceláři se v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů neutkají s běloruským týmem Junosť Minsk. Tradiční účastník byl totiž vedením soutěže vyřazen. Důvodem je poslední vývoj událostí v Bělorusku.

Divoká karta pro Junosť Minsk byla zrušena. Běloruský tým byl původně nalosován do skupiny F, kde se měl utkat s Oceláři, švédským Leksandem a švýcarským Fribourg-Gottéron. To se ale nestane.

Vývoj posledních událostí v Bělorusku přináší doposud nejasné komplikace s cestováním do a z Minsku. Předpokladem naší celoevropské soutěže je, aby týmy, fanoušci, zástupci soutěže, partneři a další mohli do země odcestovat a být tam bezpečí. V současné době neexistuje jistota, že to by bylo možné do Běloruska cestovat. Pro všechny zúčastněné strany je tak složité plánovat cokoli dopředu," uvádí mimo jiné oficiální prohlášení vedení Ligy mistrů.

„Nejsme tím rozhodnutím překvapeni. V posledních týdnech jsme aktivně v kontaktu s vedením Ligy mistrů právě kvůli bezpečnostní situaci v Bělorusku. Tohle řešení je vzhledem k okolnostem pochopitelné. Teď nezbývá než čekat, zda místo ve skupině zaplní jiný tým nebo přijdou pořadatelé soutěže s nějakým jiným řešením," komentuje sportovní ředitel Ocelářů JAN PETEREK.

Pořadatelé soutěže zatím nejsou rozhodnuti, zda pozici po vyřazeném Minsku zaujme jiný tým. Případná řešení situace s tříčlennou skupinou F budou zástupci řešit v následujících týdnech.

Více čtěte v oficiálním prohlášení.

HC Motor České Budějovice