Lídr tabulky proti trápícímu se mistrovi, do WERK ARENY dorazí Zlín!

27.11.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Extraliga o tomto víkendu završí svou první polovinu, zbývá odehrát ještě dva zápasy. V pátek se Oceláři představí na ledě WERK ARENY, soupeřem jim bude úřadující mistr, tým PSG Zlín. Zápas pětadvacátého kola startuje od pátečních 17 hodin, nenechte si jej ujít!

Sponzorem pátečního utkání se Zlínem je společnost Servomont Třinec, s.r.o.

Během pátečního utkání Třince se Zlínem se můžete těšit na přestávkou soutěž společnosti NEJ.CZ, ve které můžete vyhrát dresy Ocelářů. Do soutěže půjdou dresy brankáře Petera Hamerlíka, obránce Rostislava Klesly a útočníka Jakuba Orsavy. Nejpřesnější střelec dokonce získá LED TV! Proto neváhejte a přijďte Oceláře podpořit!

PSG Zlín

Zlín, coby obhájce mistrovského titulu, do sezóny nevstoupil vůbec dobře. Berani poprvé bodovali až v sedmém kole, po celou dobu soutěže se pohybovali na poslední příčce. V posledních pěti zápasech se ale zlínské výsledky vylepšili. Družina hlavního kouče Rostislava Vlacha bodovala v posledních pěti zápasech, úterní výhrou nad hradeckým Mountfieldem se navíc ševci poprvé v ročníku opustili samotné dno tabulky. Na třináctém místě je drží lepší skóre, než mají poslední Vítkovice.

"Utkání jsme nezačali špatně, šli jsme do vedení. Poté jsme měli slabší minutu a inkasovali jsme dva góly. Pro další vývoj zápasu bylo důležité, že jsme do konce třetiny dali na 3:2. Ve druhé třetině jsme se trošku uklidnili, ale myslím si, že hra postrádala tempo. Hráči se více soustředili na to, aby neudělali faul než na hru a byl to spíš obraz opatrné hry. Dali jsme rozdílový gól na 4:2, který nám do dalšího průběhu zápasu hodně pomohl," komentoval asistent trenéra Juraj Jurík úterní vítězství.

Berani do Třince dorazí s nekompletní sestavou. Na marodce Zlína figurují tři jména, konkrétně se jedná o obránce Patrika Urbance a útočníky Zdeňka Okála a Filipa Čecha.

Poslední zápas Zlína:
25. listopadu: PSG Zlín - Mountfield HK 4:2 (3:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Roman Vlach, 8. J. Svoboda (O. Veselý, Čajánek), 15. J. Ondráček (Marušák), 30. Čajánek (Valenta, J. Svoboda) - 11. Kukumberg (Dej, Slovák), 12. Vantuch (Dietz) .

Sestava Zlína v posledním zápase: Hromada - Žižka, Valenta, Kotvan, O. Horák, Marušák, Řezníček - J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Holík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Leška, Kohler - Kubiš, Šťastný, Sedláček.

Zlín se potýká také s marodkou brankářů. Mimo jsou stále Štůrala a Horčička. Kašíka v zápase s Litvínovem vystřídal Petr Hromada, gólman druholigového Vsetína. Od té doby ševci pětkrát v řadě bodovali. FOTO: Zlín Press Jiří Zaňát (www.hokej.zlin.cz).

Z kabiny Ocelářů

To Oceláři mají v letošní sezóně zcela jiné a velmi příjemné starosti. Slezané se neustále přetahují s litvínovskou Vervou o vedoucí příčku tabulky. Po jednobrankové prohře v nedělním duelu s Kometou museli svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi opět přepustil vedení Litvínovu. V úterním kole si jej ale s grácií vzali zpět. Zaváhání Vervy, podpořeno spanilou jízdou Ocelářů na slávistickém ledě, vrátilo hráčům s dráčkem na hrudi pozici na výsluní.

"Věděli jsme, že Slavia není v nějakém extra rozpoložení, ale tušili jsme těžký zápas. A houževnatého soupeře, který nedává body zadarmo. Důležitý byl první gól, po němž nám narostla křídla a dostali jsme se do spousty příležitostí. Slavii jsme bombardovali střelami a šancemi, myslím, že jsme zaslouženě vyhráli," komentoval Václav Varaďa výhru 6:2 na ledě pražské O2 arény.

Oba trenéři slezského celku musí i nadále počítat s několika marody. Mimo je stále kapitán Rostislav Klesla, zranění jsou také útočníci Zbyněk Irgl, Tomáš Plíhal a Kamil Kreps.

Poslední zápas Ocelářů:
25. listopadu: HC Slavia Praha – HC Oceláři Třinec 2:6 (1:3, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Poletín (Bednář, Vlasák), 45. Tomica (Veselý) – 6. Hrňa (Klepiš, Roth), 8. Hrňa (Orsava, Klepiš), 11. Dravecký (TS), 23. Orsava (Doudera, Roth), 30. Klepiš (Trončinský), 53. M. Růžička (Roth, Jašek).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, Trončinský, Nosek, Doudera, Matyáš, Galvas – Orsava, Rákos, Hrňa – Adamský, Polanský, Klepiš – Rufer, Žejdl, Dravecký – Matuš, Růžička, Jašek.

Před začátkem sezóny se přesunul na hostování do Olomouce, tam byl nejproduktivnějším hráčem. Před duelem v Plzni se Erik Hrňa vrátil do třineckého dresu a navazuje na povedený začátek. V šesti zápasech a Oceláře se Hrňa trefil čtyřikrát, k tomu přidal jednu asistenci. Bude se třinecký útočník radovat i v pátek?

Poslední vzájemný zápas

Oceláři se s úřadujícím mistrem naposledy utkali v polovině října. Utkání hrané na Zimním stadionu Luďka Čajky přineslo jednoznačný průběh. Vedoucí Třinec nedal poslednímu Zlínu sebemenší šanci a dokráčel si k výhře 4:0. Pro Slezany to byla osmá výhra v řadě, pro Petera Hamerlíka první čisté konto letošní sezóny.

14. října: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Rufer (Linhart, Kreps), 31. Adamský, 41. Orsava (Adamský, Galvas), 57. Irgl (Polanský, Nosek).

O zápase

Hrací den: 25. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 28. listopadu 2014, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec