Ladislav Kohn: Postup nás velice těší

18.08.2010 · Martin Stebel
Triumfem v poměru 6:5 po samostatných nájezdech pečetili třinečtí Oceláři postup do vyřazovacích bojů prázdninového Tipsport Cupu. Dvěma góly se na zlínském stadionu Luďka Čajky prezentoval loňský nejproduktivnější Ocelář Ladislav Kohn, jenž nám po telefonních linkách sdělil své dojmy.

Láďo, je za váma poslední pohárový duel ve skupině. Jak bys okomentoval dnešní výhru na zlínském ledě?

Byl to z naší strany docela kvalitní zápas. Mohli jsme ho však zvládnout daleko lépe. Bylo tam na můj vkus až příliš mnoho vyloučených, což vždycky poněkud naruší sestavu a rozhodí určité herní situace. Myslím, že jsme mohli udržet emoce na uzdě a celkově hrát s lepší disciplínou. Trochu zbytečně jsme si zkomplikovali situaci, protože jsme několikrát vedli a poté poměrně snadno inkasovali. Důležitý je však pro nás konečný výsledek a postup.

Máte v kapse postup do semifinále. Hráli jste s vědomím, že bude stačit remíza, nebo jediným cílem dnes byla výhra?

Určitě jsme nespekulovali s remízou, to ani pořádně nejde. Naše sestava byla znovu poněkud jiná než včera proti Vítkovicím a chvíli trvá, než se všechny lajny domluví. Původně jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany a spoléhat na brejkové situace, rychlé protiútoky. Rozehráli jsme to velice dobře a je škoda, že potom jsme soupeři dovolili vyrovnat.

Láďa Kohn během minulé sezóny

Dvěma góly jsi dnes potvrdil pověst kanonýra. Popiš prosím, jak vypadaly tvou optikou...

Před prvním gólem jsem odpočíval na trestné a hned po naskočení do hry na mě šla nahrávka. Viděl jsem tam kousek místa v brance a povedlo se skórovat. Druhý gól padl po krásné akci Květáka, který spolu s Mičim (Lukáš Mičulka, pozn. red.) udělal menší přečíslení, puk se dostal na mou hokejku a s trochou štěstí to byl gól.

Poněkud odbočím od tématu dnešního zápasu. Mohl bys pro čtenáře webu stručně zhodnotit tvou letní přípravu na suchu?

Podstatnou část přípravy jsem absolvoval v Česku. Máme menší skupinku hráčů, se kterými jsem trénoval. Jsou to všechno kluci, kteří vesměs působí v zámořských soutěžích. V posledních sezónách jsem většinou trénoval individuálně, ale letos to byla příjemná změna. Moje manželka ve volném čase rovněž pracuje jako trenérka, proto jsme určité věci spolu konzultovali.

Oproti minulé sezóně se kádr Ocelářů docela výrazně personálně obměnil. Jak bys zhruba odhadoval ambice týmu, měsíc před extraligovým startem?

Ten kádr je opravdu výrazně pozměněný, ale nevidím v tom žádný problém. Co jsem si stačil všimnout, tak všichni nově příchozí kluci podávají poctivé výkony nejen v zápase, ale i v tréninkovém procesu. Moc mě potěšilo, že vedení se rozhodlo angažovat kanadské hráče. Zcela jistě vnesou do mužstva důraz a potřebné nasazení. Tohle by mělo být obrovské plus pro celkový obraz naší hry.