Kváča po Kladnu: Zdobil nás týmový výkon!

27.10.2019 · Martin Stebel
Po sobotním neúspěchu v Plzni se extraligoví mistři dokázali rychle zrehabilitovat a hned v neděli ukázali pravý potenciál. Na kladenském ledě se Oceláři prezentovali kompaktní hrou a do Třince vezou jednoznačné vítězství. Výrazným způsobem k tomu spolehlivým výkonem přispěl PETR KVÁČA.

O náročnosti nedělního utkání

Zlomová byla asi druhá třetina, dali jsme dost gólů, to nás nakoplo. Třetí část jsme mohli díky většímu náskoku jen dohrávat a plnit to, co jsme si řekli v šatně. Je celkem jedno, jestli mám hodně nebo málo práce. Zdobil nás týmový výkon, tohle musím dnes vyzdvihnout. Nechci tady mluvit o mně, jsem jen část týmu, tak to beru a chci jako ostatní dávat týmu co nejvíc.

O častém nasazování do ocelářské branky

Jestli jsem čekal, že si v Třinci letos tolik zachytám? V brance je to jako s hráči v poli. Někdo se zraní, nebo trenér na někoho ukáže a od toho tam s Bartesem jsme. Takhle je to všude na každém postu. Takže to nevnímám tak, že mám nebo nemám dost prostoru, beru to z pohledu týmu. Chci sbírat zkušenosti a chci také vyhrávat. Na konci sezony si nejdeme pro individuální ocenění, ale pro týmový úspěch v základní části a play off. Pro mě je prostě priorita úspěch týmu. Myslím, že to každý vidí, jak v Třinci vystupujeme. Podporujeme se, každý stojí za tím druhým a jak se říká jeden za všechny, všichni za jednoho.

O pocitech z vlastních výkonů

Abych řekl pravdu, spokojený úplně nejsem. Vždy se najde chybička, kterou může člověk eliminovat a příště se zlepšit. Člověk musí sbírat zkušenosti, prodávat je do budoucna. Na tom stále pracuji.

O spolupráci s Patrikem Bartošákem

Funguje to výborně. Naučím se od něj spoustu věcí, jsem za to rád. Vážím si toho, že můžu být v Třinci a učit se na každém tréninku od něj i od dalších hráčů.

O soukromém životě v novém působišti

Když chcete hrát hokej na nejvyšší úrovni, osobní život musí jít někdy trošku stranou. Přestěhoval jsem se, jako už několikrát v kariéře, ale beru to vyloženě pozitivně. Jsem vděčný, že můžu působit v takové organizaci, jakou je Třinec.