Kurovský před Brnem: Čekám vyrovnaný zápas

26.01.2021 · Martin Stebel
Program třineckých Ocelářů je stále velmi nahuštěný a není mnoho prostoru pro odpočinek či regeneraci. V úterý svěřenci Václava Varadi a Marka Zadiny zkříží hokejky s hráči brněnské Komety. DANIEL KUROVSKÝ ví, že k úspěšnému výsledku na jihu Moravy může přispět zlepšená defenzivní činnost.

Nedělní ofenzivní přetahovaná s Českými Budějovicemi zůstane v paměti dlouho: "Bylo to hodně bláznivé, nikdy jsem nic podobného nezažil. Doufám taky, že nezažiju. Možná to bude znít divně, ale i když jsme podruhé ztráceli tři góly, věřil jsem, že to otočíme. Je škoda, že v hale nemohli být diváci, pro ně by to byla hodně atraktivní podívaná."

Kurovský nastoupil v útočné formaci s kanadskými kolegy Rodewaldem a Leierem: "Myslím, že jsme si vzájemně sedli, hráli jsme dobře. Dařilo se nám získávat kotouče a hrát převážně v útočném pásmu, oba kluci skórovali. Ani s komunikaci nebyl větší problém. Nejsem sice moc dobrý v angličtině, ale hokejové pojmy a termíny mi nedělají obtíže. Nějaké základy ze školy mám, tak v komunikaci nebyla překážka. Kluci z Kanady jsou šikovní. Myslím si, že to nejlepší teprve ukážou. Stále musíme mít na paměti, že asi půl roku nehráli hokej a musí se adaptovat na českou extraligu."

Předsezonní posila Ocelářů stále čeká na premiérový gól aktuální sezony. Na svém kontě má přitom osmnáct startů v extraligovém týmu: "Neřekl bych, že jsem z toho nervózní, snažím se na to nemyslet. Nějaké šance si vytvářím, ale v zakončení tomu vždy něco chybí. Věřím, že brzy to prolomím a podaří se mi skórovat."

Třinecké hokejisty čeká dohrávané utkání v Brně. Kometu letos dvakrát porazili a stejný výsledek chtějí znovu zopakovat: "Očekávám vyrovnaný zápas, v Brně se většinou hraje dost těžko. Určitě bychom měli zlepšit defenzivu, aby se neopakoval nervák, jak tomu bylo v neděli. Pokud budeme hrát ze zabezpečené obrany, tak si myslím, že vyhrajeme."