Kryštof Stuchlík: Do nové sezóny jsme chtěli vstoupit vítězně

09.09.2016 · Martina Sikorová
Junioři za sebou mají již dvě extraligová utkání. Pojďme se ale ještě krátce ohlédnout za jejich letní přípravou. Jak hodnotil tréninkový dril útočník Kryštof Stuchlík?

Jak náročná byla suchá příprava?

“Letní příprava byla hodně náročná. Byla soustředěná hlavně na sílu, chodili jsme plavat, běhat nebo jezdit na kole.”

Během suché přípravy jste chodili i na led. Myslíš, že to pro vás byla výhoda?

“Určitě. Je to nový trend, být celý rok na ledě. Hlavně jsme pracovali na fyzičce než na systémové hře.”

V rámci přípravy jste si zahráli i proti Áčku Kopřivnice. Jaké to pro vás bylo nastoupit proti hráčům z mužské soutěže?

“Hodně kluků od nás ty kluky zná, protože tam bydlí, takže věděli, co a jak. Určitě tam byl velký rozdíl mezi dospělým a juniorským hokejem, hlavně v silové části hry."

Generálkou na novou sezónu bylo utkání proti Vítkovicím, ve kterém jste vyhráli 6:1. Mohl bys ho krátce zhodnotit?

“Zápas proti Vítkovicím jsme si od začátku kontrolovali. Byli jsme výborně připraveni po týdenním soustředění v Kopřivnici, což byla naše malá výhoda. Chtěli jsme zvítězit, protože to byl poslední zápas v přípravě a do nové sezóny jsme chtěli vstupovat v dobré náladě."

Filip Haman: Věděl jsem, že v prodloužení urveme druhý bod my

Kapitánské céčko nosí v letošním ročníku obránce Filip Haman. Jak již bylo zmíněno, naši junioři již odehráli dva zápasy a oba dotáhli do vítězného konce. Jak nový kapitán hodnotí výkony svého týmu v úvodních duelech DHL extraligy?

Do sezóny jste vstoupili v roli obhájců titulu. Jaké cíle jste si dali pro úvodní část sezóny?

“Nějaké dlouhodobé cíle si nedáváme. Snažíme se hrát uvolněně a nevyvíjet na sebe tlak. Jdeme zápas od zápasu a do každého jdeme s tím, že chceme vyhrát, výsledky se pak dostaví.”

V utkání proti Zlínu jste se dokázali prosadit jen jednou. Jak těžký to byl soupeř a jak náročné bylo dohrávat zápas s tím, že si nesmíte dovolit byť jen jedinou chybičku?

“Zápasy se Zlínem jsou vždycky náročné. Věděli jsme, že nepadne hodně gólů a bude to o jedné brance, kterou jsme naštěstí dali my. Ke konci zápasu už hru trošku otevřeli a byli nebezpeční, ale zvládli jsme obranu na výbornou a díky tomu jsme mohli slavit vítězství.”

Proti Kometě jste pak hned třikrát vedli, náskok se vám ale ani jednou nepodařilo udržet. Čím to bylo?

“Paradoxně jsme dostali góly ve chvílích, kdy jsme Kometu přehrávali. Trošku jsme polevili směrem dozadu a vznikly tak situace, které oni dokázali dokázali proměnit.”

Nakonec rozhodovalo až prodloužení, které ale bylo velmi rychlé. Jak jsi viděl vítězný gól zápasu?

“Srovnávali jsme stav těsně před koncem třetí třetiny a já věděl, že v prodloužení urveme druhý bod my. Na Kometu jsme vlétli a nepustili ji k ničemu. Kluci jeli během pár sekund dvakrát dva na jednoho, napotřetí zůstal puk ve skrumáži před brankovištěm a Adam Flok ho dorazil do prázdné klece.”

HC Motor České Budějovice