Kryštof Stuchlík: Bude to boj až do konce

25.03.2017 · Martina Sikorová
V dalším kole vyřazovacích bojů narazili třinečtí junioři na Motor. Svěřenci trenéra Wojnara v semifinále uhájili domácí led a do Budějovic odcestovali s možností celou sérii ukončit. A tak se také stalo. Oceláři na hřišti soupeře zvítězili 5:0 a vybojovali postup do finále. Hodnocení úspěšné série se ujal útočník Kryštof Stuchlík.

Vstup do semifinále vám příliš nevyšel. Inkasovali jste jako první a hned vzápětí jste Motoru nabídli další dobrou šanci. Čím to bylo?

”V druhém utkáni základní části jsme je na jejich ledě poměrně lehce přehráli a z naší strany tam asi bylo lehké podcenění. Hodně jsme bruslili i napadali, mělo to dobré tempo, jenom jsme kazili spoustu přihrávek.”

Tobě se ale podařilo velmi rychle srovnat gólem do odkryté klece.

”Laco (Jakub Lacka) vyhrál buly na obránce a ten hned vystřelil po zemi. Laco tu střelu zachytil, naslepo zakončil a naštěstí se to odrazilo přímo ke mně.”

Podruhé jste se prosadili v čase 19:26. Jak moc vám tenhle gól pomohl?

”Úplně to změnilo celý zápas. Dostali jsme se do vedení a zápas jsme kontrolovali. Pak už to bylo z naší strany jen čekání na další gól, i když jsme se prosadili až ke konci zápasu.”

Ve druhém zápase jste na branku Patery vystřelili v úvodní části hned dvacetkrát, gól ovšem padl jen jeden.

”Stejný problém máme celou sezónu. Ve všech zápasech máme převážně větší počet střel než soupeř, ale někdy to tam proste nepadá a čekáme na gól dlouho.”

Na začátku třetí třetiny jste inkasovali gól na 1:1, v přesilové hře jste si ale své vedení vybojovali zpět. Rozhodující moment?

”Rozhodně. Rychlá odpověď na 2:1 nám vyhrála zápas.”

V závěru jste si to ale sami zkomplikovali a poslali se do čtyř. Jak náročné bylo ubránit se?

”Oslabení nám vychází poměrně dobře. Věděli jsme, jak chceme jejich přesilové hry bránit. Museli jsme k nim rychle přistupovat, aby nemohli střílet jako při gólu na 1:1. Byli jsme připraveni.”

Na ledě Budějovic jste zvítězili 5:0 a zajistili jste si postup do finále.

”Bylo dobře, že jsme se dostali rychle do vedení. Po všech zápasech s nimi jsme věřili, že je porazíme a ukončíme sérii. Naštěstí se nám to povedlo hned napoprvé, večer jsme mohli jet večer domů a čekat na vývoj série Plzeň - Kometa.”

Postupu jste se výrazně přiblížili v polovině utkání, kdy se vám podařilo vstřelit dva góly během necelých tří minut.

”To tak někdy je. Dvě dobré šance, dva góly. Jeden byl trošku se štěstím, ale to k tomu patří, myslím, že jsme si to zasloužili. Klidně jsme mohli i prohrávat, Louby (Matěj Loubal) má ale teď fazónu a chytá výborně. Hodně nás podržel, vychytal i nájezd a dopadlo to s nulou.”

Hned několikrát se vylučovalo za vzájemné potyčky. Souhlasíš s tím, že série mezi vámi a Motorem byla poměrně vyhecovaná?

”Určitě. Oni už nemohli na nic čekat a hrát na 120 %. Prohrávat v sérii 0:2, když se hraje na tři vítězné zápasy, je celkem problém. Proto jsme tam jeli uvolnění a odhodlaní vyhrát. Nechtěli jsme oplácet, ale podle vývoje zápasu, když vedete už 4:0 a někdo se s vámi začne žďuchat, tak si to nenecháte líbit. Ale taky si někteří musíme dávat pozor na vyšší tresty, jelikož se přenášejí ze základní části.”

Teď už vás čeká finále, ve kterém vyzvete Kometu nebo Plzeň. Co od poslední letošní série očekáváš?

”Bude to nesmírný boj až do konce. Skončili jsme v základní části těsně za sebou na prvních třech místech. Ať už dostaneme Kometu nebo Plzeň, budou to výborné zápasy a snad na konci budeme šťastnější.”