Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Krásný příběh ve vítězné kulise: Martynek vstřelil svůj 100. gól za Oceláře

30.10.2021 · Adam Sušovský
Cenná výhra 4:2 nad Spartou, kterou Oceláři potvrdili své dominantní postavení na čele tabulky Tipsport extraligy nebyla jediným příběhem povedeného večera: Krásnou story napsal také Rostislav Martynek. Devětatřicetiletý odchovanec klubu vstřelil svůj 100. gól v třineckých barvách.

Jeden z prvních odchovanců třineckého klubu, který se po postupu Třince do nejvyšší soutěže v extralize výrazně prosadil, završil v zápase se Spartou Praha krásný příběh: Rostislav Martynek v devětatřiceti letech, jako hráč partnerského Frýdku-Místku, nastoupil poprvé v letošní sezoně. A ve šlágru kola vstřelil svůj stý gól v třineckém dresu. 

Rostislav Martynek debutovoval v prvním týmu Třince v sezoně 2002/03 a díky jedenácti brankám byl hned vyhlášen nováčkem sezony. Zápas se Spartou byl v pořadí jeho 777. utkáním v Tipsport extralize. Sedmičky mu přinesly štěstí.

"Trenéři mi volali ve čtvrtek kolem oběda, že budu hrát. Byl jsem moc rád. Nikdy nevím, který další zápas bude v Třinci můj poslední, tenhle jsem si chtěl užít. Navíc, když se hrálo proti Spartě," vykládal po utkání spokojený "Marty."

Třinecký rodák využil marodky, která nedovolila hrát útočníkům Eriku Hrňovi, Marko Daňovi nebo Michalu Kovařčíkovi a ve čtvrté formaci odehrál povedené utkání. Na ledě strávil necelých dvanáct minut, jeho jediná střela na branku skončila v síti. Zápas skončil s pozitivní bilancí +1. 

"Naše čtvrtá lajna by měla hrát svůj mini zápas pokaždé na 0:0. V první řadě by se měla snažit nedostat gól a když nějaký dáme, je to navíc. Jsem maximálně spokojený," řekl Martynek, který ještě půl hodiny po utkání běhal v posilovně na páse. 

Rostislav Martynek se stal teprve osmým hráčem v historii klubu, který za Oceláře dokázal nastřílet sto branek v základní části. 

Již brzy může tuhle společnost rozšířit i Erik Hrňa, ten dosud v Třinci nastřílel branek 98.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dukla Jihlava
×
Dnes v 17:30 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Slavia Praha