Kouč juniorky Varaďa: Jsme připraveni na tuhý boj a těžkou sérii!

16.03.2016 · Martina Sikorová, Martin Stebel
Přirozená autorita a respekt. Tyhle dvě vlastnosti zcela zřetelně vyzařují z VÁCLAVA VARADI, který svoje mimořádně bohaté zkušenosti v současné době předává třineckým juniorům. Mladí Oceláři zvládli základní část na jedničku, v osmifinále v nejkratším termínu zdolali Boleslav a nyní se chystají na čtvrtfinále s Hradcem.

Jak náročný byl přechod z trénování A-týmu k juniorskému výběru?

Některé věci jsou stejné, ale řekl bych, že v juniorce jsou kluci, kteří víc naslouchají, jsou tvárnější. Jsem velmi rád za příležitost, že mohu být součást této organizace!

V mládeži obvykle trenér má vícero funkci zároveň. Jak probíhala adaptace v této oblasti?

Je pravda, že s tímto postem je spojeno spousta administrativní práce. Přibyla mi například funkce vedoucího mužstva, je třeba zařizovat autobus, hlídat klukům školní prospěch a další věci, které k tomu patří. Mohu ale s plnou zodpovědností prohlásit, že se cítím profesionálně naplněn. Opravdu mě to moc baví.

Po dnešku je zřejmé, že vašim dalším rivalem v rámci play-off bude Hradec Králové. Co říct na téma mladých Východočechů?

Hradec jsem viděl ve dvou utkáních, obě se nám podařilo vyhrát. Byly to ovšem tuhé boje a stejný hokej se dá očekávat i nyní. V play-off se rozdíly mažou a platí, že i slabší tým může porazit silnějšího. Je to vyrovnané, padesát na padesát.

Jak bude vypadat příprava na čtvrtfinálového soupeře?

Příprava na soupeře bude maximální, máme připraven rozbor. Na dnešním tréninku (úterý večer), nám ovšem chybí asi šest hráčů, protože několik kluků jsme uvolnili do staršího dorostu, který hraje důležitý zápas play-off v Pardubicích. Definitivní sestavu na pátek budeme pravděpodobně lepit poslední den před zápasem.

V play-off je mnohdy rozhodující psychická pohoda. Jaká je momentální nálada týmu?

Věřím, že kluci jsou před startem série kvalitně připraveni, nálada je bojovná, na klucích už teď pozoruji, jak jsou natěšení. Bohužel nebudeme kompletní, protože se nám zranili Matěj Murín a taky David Janiczek, což jsou ztráty, ale k hokeji zranění bohužel patří a neovlivníme to. Jsme připraveni na tuhý boj a těžkou sérii. Chceme se dostat do finálového turnaje.

Krom tréninku na ledě se prý v juniorce nyní plánují i "team-buildingové" akce, jako třeba společná večeře.

Ano, budeme mít týmovou večeři, je to vždy přínosné. Pamatuji si ze své hráčské kariéry, že tohle dokázalo ještě víc stmelit kolektiv. Potom se z týmu stane opravdový spolek, jedna rodina. Takový jednotný tým potom bojuje jeden za druhého a nechá na ledě maximum.

Sérii zahájíte dvěma duely v Třinci (pátek, sobota), což by měla být citelná výhoda...

Jsme velmi rádi, že můžeme sérii začít na domácím ledě. Přál bych si, aby nás do staré Werk arény přišli v co možná největším počtu podpořit fanoušci. Věřte tomu, že kluci v takhle mladém věku jsou za jakýkoliv projev podpory z hlediště hrozně vděční. Je to pro ně vždy energie navíc!