Kouč Varaďa je sportovcem dvacetiletí Moravskoslezského kraje

01.10.2021 · Klub
Hned několik cen posbírali Oceláři na čtvrtečním slavnostním galavečeru Moravskoslezského kraje. Slavnostní ceremoniál se tradičně uskutečnil v Multifunkční aule GONG v Dolních Vítkovicích.

„Náš region se může pyšnit spoustou jmen, která ve sportovním světě něco znamenají. Koneckonců to dokazují seznamy sportovců a sportovních klubů posledního dvacetiletí, které jsme v letošní anketě také ocenili a vyzdvihli jejich sportovní výkony. Baroš, Ujfaluši, Kvitová, Kubina, Ogrodníková, Moravec … Jsem rád, že jsme to mohli udělat na slavnostním galavečeru v Gongu v Dolních Vítkovicích. Loni to kvůli koronaviru nebylo možné. Celý loňský rok i část toho letošního byly kvůli koronavirové pandemii těžké pro všechny, pro sportovce dvojnásob. Ale opět se ukázalo, že sportovní svět má obrovskou sílu a umí překonávat překážky. Sportovci našli způsob, jak se dostat do formy, udržet si ji a vyhrávat závody a turnaje. Za skvělou reprezentaci kraje jim patří velký dík,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který měl nad slavnostním oceňováním i letos záštitu.

Právě z rukou hejtmana přebral jednu z cen pro sportovce dvacetiletí šétrenér organizace a hlavní kouč extraligového týmu Václav Varaďa. Ten tak byl oceněn za svou hráčskou kariéru v NHL, ale i za léta a práci v Třinci. „Akce Sportovec roku, která měla letos podtitul Sportovec dvacetiletí, je velkým sportovním svátkem v našem kraji. Jejím smyslem není pouze upozornit na výjimečné osobnosti či týmy. Chceme také k aktivnímu pohybu motivovat děti i dospělé. Věřím, že i po vzoru těchto sportovních legend a sportovních ikon posledního dvacetiletí se mladí lidé naučí v běžném životě nejen vyhrávat, ale i zvládat prohry a jít dál. A že je k tomu bude motivovat obrovská vůle a vytrvalost, se kterou do všech závodů jdou ocenění sportovci,“ řekl náměstek moravskoslezského hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Bez ocenění nezůstal ani klub. Do rukou prezidenta Jána Modera putovala cena za výkony v letech 2000-2020.

Prezident Ján Moder pak přebral z rukou zástupců Moravskoslezské kraje také plaketu za sportovní stavbu dvacetiletí. Sedm let stará multifunkční WERK ARENA tak získala další ocenění veřejnosti.

Zdroj foto: Moravskoslezský kraj

Odehrané v 17:30 | Jun.