Kopřiva : Utkání jsme hrubě nezvládli

04.08.2009 · Martin Stebel
Rozhodně žádné servítky si nebral po pohárovém debaklu se Zlínem trenér Břetislav Kopřiva. V jeho slovech bylo znát zklamání z vysoké prohry, ale především převládaly hořké pocity z předvedené hry svých svěřenců.

Pane Kopřivo, je za vámi první přípravný duel. Jak zní vaše hodnocení nelichotivé porážky?

Pochopitelně jsem zklamaný. Neplnili jsme taktické pokyny, které jsme si naplánovali. Byly tam pasáže, kdy jsme hráli opravdu hrozně. Hráči propadali hlavně v obranném pásmu, ale taky ve středním. Zlín byl v tomhle ohledu daleko důslednější, sehranější. Utkání jsme absolutně nezvládli.

Výsledek zní hrozivě. V čem jste viděl zásadní rozdíl ve hře Zlína a vaších svěřenců?

Je třeba zdůraznit, že hosté už jeden přípravný zápas odehráli a měli nacvičené určité herní situace. My jsme se na taktické záležitosti dosud v tréninku příliš nezaměřili. Ve středním pásmu jsme naprosto zbytečně ztráceli spoustu kotoučů a z těchto chyb často pramenily šance Zlína. Hráči jako Leška, Balaštík či Rachůnek mají vysokou kvalitu a nemůžeme jim dát tolik prostoru jako dnes. V předbrankovém prostoru chyběl větší důraz. V příštích dnech se na tohle intenzivněji zaměříme.

Viděl jste ve hře svého týmu nějaké pozitivní prvky? Něco co vám alespoň trochu udělalo radost?

Určitě ano. Byly tam pasáže, kdy jsme soupeře přebruslili a zatlačili. Rovněž výkony některých hráčů jsou příslibem do budoucna. Zatím ale nechci jmenovat konkrétně. Těch herních negativ dnes ale bylo víc.

Hned ve čtvrtek vás čeká derby ve Vítkovicích. Lze očekávat nějaké zásadní změny ve složení pětek?

Předpokládám, že sestava bude trochu jiná. Je pochopitelné, že se zaměříme více na defenzivní činnost. Takové hrubky jako dnes se prostě nemohou opakovat.

V dnešním pohárovém duelu nastoupil i Josef Hrabal, kterého dobře znáte ze Vsetína. Jak hodnotíte jeho výkon?

Pepa patřil k těm lepším. Má dobrou střelbu i bruslení. Jeho herní projev se mi zamlouval. Pevně doufám, že bude takto platným hráčem i nadále.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary