Konečně na ledě - radoval se Jan Výtisk

22.07.2009 · Martin Stebel
Jedním ze služebně nejstarších hráčů v letošním kádru Ocelářů je tradiční opora zadních řad - Jan Výtisk. Rovněž v nadcházející sezóně by měl mezi fanoušky oblíbený "Vyply" plnit striktně defenzivní úkoly, a svým důrazným stylem získat respekt u soupeřů. Sympatický bek oslavil právě v den úvodního tréninku na ledě své 28. narozeniny.

Po čtyřech měsících jste Honzo opět vkročili na ledovou plochu. Jaké jsou tvé osobní pocity z dnešní premiéry?

Moc jsem se těšil na led. Upřímně řečeno čekal jsem to horší (směje se). Člověk když po tak dlouhé době vleze na led tak si připadá, jakoby s hokejem zrovna začínal. Ale musíme se za ten měsíc a půl pořádně připravit na start soutěže. Letos už konečně chceme udělat nějaký týmový úspěch.

Je za vámi třítýdenní dovolená. Byl volný čas v tvém provedení spíš pasivně odpočinkový či pohybově aktivní?

První týden byl vyloženě relaxační. To jsem fakt nedělal vůbec nic a vstřebával tu náročnou přípravu. Jinak jsem to trávil s rodinou na chalupě v Čeladné. Tam se člověk neustále hýbe a musí udržovat kondici. V opačném případě by to pro organismus byl po návratu do tréninkového procesu velký šok.

Jan Výtisk
foto : Marian Ježowicz

Obecně se soudí, že tři týdny volna je příliš dlouhá přestávka pro vrcholové sportovce. Jak reálná je hrozba, že těžce nabytou kondici ztratí fyzický tak vybavený člověk jakým seš ty? Nehrozí třeba zhoršení životosprávy?

Nemohu mluvit obecně, ale co se týče mé osoby, tak i během pauzy jsem se snažil neustále něco dělat, pracovat na sobě. Hrál jsem squash, tenis, jezdil na kole. Zkrátka pokud člověk cítí, že to tělo potřebuje, tak je třeba neustále makat. Dva a půl měsíce jsme tady dřeli, letos byla příprava fakt náročná, a nikdo nechce jen tak ledabyle ztratit to co v potu čela nabral.

Otázka na závěr. Zrovna dnes slavíš narozeniny. Jménem svým i celé redakce přeji vše nejlepší. Mohou se chlapi v kabině těšit na nějaké občerstvení?

Určitě něco pro kluky nachystám. Někdy v tomto týdnu sedneme po tréninku a cosi malého na zub si dáme. Chtělo by to něco dietního. Asi donesu třeba grilovaná kuřata.(směje se)

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice