Kluci zápas odmakali, těší Jakuba Štěpánka

27.12.2019 · Martin Stebel, foto: Keystone, Gian Ehrenzeller, #SpenglerCup
Dobrá věc se podařila! V pořadí druhé střetnutí na prestižním Spenglerově poháru dopadlo pro třinecké hokejisty na výbornou. Nemalý podíl na pátečním triumfu Ocelářů měl bezesporu brankář JAKUB ŠTĚPÁNEK, který už s proslulým turnajem v zemi helvétského kříže má historicky pozitivní zkušenost. Před devíti roky pravě zde slavil s ruským Petrohradem.

Ostřílený gólman byl v pravém slova smyslu oporou svého mužstva. Oceláři sice měli po celý zápas střeleckou aktivitu, ale ani Štěpánek si rozhodně nemohl stěžovat na nudu: "Dnes byla radost hrát, cítil jsem se už od rána opravdu dobře. Celý den jsem si užíval, věděl jsem, že bude plný zimák a parádní atmosféra. Kluci zápas neskutečně odmakali, musím smeknout klobouk. Zvládnout dva zápasy ve dvou dnech není nikdy snadné. Když navíc bereme v potaz vysokou nadmořskou výšku, je to obdivuhodné. Včera byla Kanada objektivně trochu lepší, ale dnes to byl v našem podání mnohem vyzrálejší výkon. Hráli jsme obětavě, blokovali jsme střely. Mám radost, že jsme v tak bouřlivé kulise zápas vyhráli!"

Čeští šampióni měli v nohách čtvrteční těžkou šichtu proti hvězdnému výběru z krajiny javorového listu. Přesto ale fyzicky nesnadné střetnutí s domácí ekipou zvládli: "Abych se přiznal, měl jsem trochu strach, aby nám ve třetí části nedošly síly, ale po vyrovnávací trefě Davosu jsme hráli vyrovnanou partii a nakonec to krásnou trefou rozhodl Rosťa Martynek. Davos neměl žádný souvislý tlak, jen několik střel z větší dálky a ty se mi dařilo pochytat. Ke konci jsem toho měl plné zuby, přece jen to vysokohorské prostředí dělá svoje, ale zvládli jsme závěr na jedničku."

Páteční vítězství je pro třineckou organizaci historicky premiérové na slavném turnaji pod malebnými alpskými vrcholky: "Slyšel jsem o tom. Minulý rok tady kluci odehráli slušné zápasy, ale třikrát po sobě velmi těsně prohráli. Ten turnaj je hodně specifický, zápasy jdou nepravidelně za sebou, rozhodují maličkosti a někdy to vyjde a někdy prostě ne. Musím se přiznat, že Oceláře jsem před rokem sledoval, protože jsem velkým fandou Spengler Cupu a vždy nějaký přenos na internetu někde vyštrachám."

Po dvou náročných duelech a složitém transportu čeká extraligové mistry konečně vytoužený den volna. Bude tedy prostor na drobný relax a zasloužené chvíle s nejbližšími: "V sobotu budeme mít volnější program a konečně snad najdeme čas pro rodinu. Možná uděláme nějaký menší výlet po okolí, je tu opravdu krásně. Mám v Davosu manželku, dvě děti a tchyni. Jsme tak trochu Hujerovi na tripu (usmívá se). Akorát psa jsme nechali doma. Těším se, až si trochu odpočinu."

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice