Kluci v obraně mi hodně pomohli, děkuje hrdina Strmeň

27.10.2017 · Martin Stebel
Odplata se povedla! I druhé krajské derby na konci října přineslo triumf hostujícího celku - Oceláři tentokrát bodově vyloupili vyprodanou Ostravar arénu. Spolehlivým výkonem se prezentoval gólman JAN STRMEŇ, který se mezi tři třinecké tyče postavil od začátku utkání teprve podruhé v sezoně. Několika výtečnými zákroky podpořil cenné vítězství!

Honzo, gratulace k výhře i výkonu. Kdy se rozhodlo, že dnes budeš chytat?

Trenér Varaďa mi to oznámil den před zápasem. Přiznávám, že trochu jsem byl překvapený, ale na druhou stranu Šimon měl hodně zápasů, chtěl si odpočinout, protože brzy nás čeká zase Champions Hockey League. Jsem šťastný, že se dnes povedla výhra. Na zápas jsem se velmi těšil, protože minule jsem chytal ve Zlíně, kde se mi moc nedařilo. Mám radost, že se podařilo napravit dojem a zrovna proti Vítkovicím.

První krajské derby, navíc před vyprodaným hledištěm. Byla cítit nervozita?

Nervozita tam trochu byla, ale po prvním úspěšném zákroku to docela opadlo. Bylo to první derby, přišla se podívat celá rodina. Nemohla dorazit akorát máma, protože byla v práci, jinak ale tady byli skoro všichni. Zatím jsem chytal jen severočeské derby mezi Chomutovem a Litvínovem. Tady v regionu to je ale daleko víc vyhecované, proto jsem rád za tyhle tři body.

Foto: Petr Kotala

Jak ti bylo po inkasovaném gólu při vítkovickém oslabení?

Škoda toho gólu, posadili jsme domácí zbytečně na koně. Jinak ale naši kluci odvedli v obraně skvělou práci, neskutečným způsobem mi pomohli, za což jim musím poděkovat.

První výhra za Oceláře, navíc v takto prestižním utkání. Pokladník Dan Rákos zřejmě bude chtít příspěvek do klubové kasy, že?

(Usmívá se) Zadarmo to určitě nebude. Kolik to přesně bude, to zatím netuším, ale rád něco přinesu.

Už vám gólmanům trenéři naznačili, kdo by měl chytat v neděli doma proti Hradci Králové?

Jak to bude v neděli, to zatím opravdu nevím, rozhodnou trenéři. Zápasů ještě ale bude hodně a já věřím, že nějakou šanci snad dostanu.

Prohlédněte si videozáběry nejdůležitějších okamžiků z duelu Vítkovic proti Ocelářům ZDE