Kluci působili jako jeden, těší Václava Varaďu

26.03.2019 · Daniel Ježek
Oceláři poprvé v klubové historii ovládli sérii play off v poměru 4:0, krajskému rivalovi z Vítkovic ve čtvrtfinále nedali žádnou šanci. Hlavní trenér Ocelářů Václav Varaďa může být spokojen, Slezané působili jako jeden muž a v nejkratším možném čase si zajistili postup mezi elitní čtveřici.

Před začátkem čtvrtfinále se očekávala velmi vyrovnaná bitva, jak tomu v derby zápasech Ocelářů s Vítkovicemi je. Jenže Oceláři rozmetali všechny prognózy a jednoznačným způsobem dokráčeli k postupu do semifinále. Hráči s drakem na prsou Vítkovicím nepovolili ani jednu výhru, ve čtvrtém duelu svého soka nakonec porazili jednoznačně 5:2. Hlavní kouč Václav Varaďa proto mohl být spokojený.

Velká gratulace k postupu. Očekával jste, že to bude tak jednoznačné?
Tohle jsme před sérií vůbec nečekali. Určitě jsme si to přáli, stejně jako ostatní týmy, které bojují o mistrovský pohár. Odehráli jsme velmi dobré utkání, měli jsme převahu. Musím říct, že Vítkovice byly těžkým oříškem, speciálně podpořené Patrikem Bartošákem. On byl výborný a držel je v každém utkání. Nebýt jej, tak by zápasy dopadly ještě větším rozdílem.

Kde vidíte klíčové momenty postupu?
Vítkovice v prvních dvou utkáních u nás působily zakřiknutě. Ve třetím zápase, které celou sérii zlomilo, nehrály opticky až tak špatně, my si ale stejně vytvořili velkou spoustu šancí. Oni bojovali až do konce a v posledním zápase to ukázali. Fanoušci, kteří na ten duel dorazili, si určitě přišli na své.

Co bylo nejdůležitější k dosažení tak hladkého postupu?
Bylo tam všechno. Od blokování střel, přes dohrávání osobních soubojů, a hlavně jejich vyhrávání. Tohle nám občas scházelo. Kluci působili jako jeden. Velmi dobře jsme navíc hráli speciální týmy, jak oslabení, tak přesilové hry, které poslední duel rozhodly. V prvním zápase v Třinci Martin Růžička dal dvě branky v přesilovce a skončilo to 3:2. Tam byl ten největší rozdíl. My navíc dávali puky do jejich brány, oni jen výjimečně. Šimon Hrubec chytal velmi dobře, byl to souboj vynikajících brankářů.

Hrajete jako jeden tým, vyzdvihnout se proto asi úplně nedá nikdo. V každém utkání totiž skóroval někdo jiný a tým vždy držel Šimon Hrubec.
Šimon Hrubec je jasným adeptem. Já bych ale nechtěl někoho vyjmout. Ať už to byl Tomáš Marcinko s Martinem Gernátem, kteří v posledním utkání scházeli. Nebo Lukáš Krajíček, který bohužel nemohl do série zasáhnout, on ale byl celou dobu s týmem. Tahali jsme za jeden provaz, tenhle postup si kluci zaslouží. Vážíme si toho, do dalších bojů ale půjdeme s pokorou.

Jak to se zraněnými hráči vypadá ohledně další série?
Tomáš Marcinko má zranění v dolní části těla, přesný rozsah zranění ještě nevíme. V průběhu týdne podstoupí vyšetření a pak uvidíme, jak na tom vlastně bude. Lukáš Krajíček již zkoušel bruslit, my ho ale museli pozastavit, protože se mu vracely drobné problémy a nevolnosti po tom těžkém úrazu. Martin Gernát by měl být do další série připraven hrát.

Určitě sledujete další série, máte už v hlavě případného soupeře pro semifinále?
Kometa je jasná. Ty další série jsou ještě hratelné a mohou skončit jakkoliv. Napoví další průběhy zápasů. My uvidíme, koho nám los hodí. Určitě budeme chtít postoupit dál. Kluci se možná vyjádří jinak, mě jako trenérovi to je v podstatě jedno. Já se se svými asistenty budu snažit připravit tým na daného soupeře, nechtěl bych někoho jmenovat, aby se mi to pak nevbilo do očí. Všichni, kteří postoupí do semifinále, budou kousat a budou to urputné hokeje s jedním cílem. A to zvítězit v konečné fázi.