Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Když se to nepovedlo dnes, chceme to ukončit příště, říká Lukáš Zíb

09.04.2011 · Martin Stebel
Tentokrát to ještě nevyšlo. Oceláři ve druhém střetnutí na vítkovickém ledě podlehli po dramatu samostatných nájezdů 4:5 a korunovace mistra se zatím odkládá. Kvalitním výkonem a jednou brankou se prezentoval obránce Lukáš Zíb, jenž rozhodně neklesá na mysli a prognózuje konec série hned v příštím utkání.

Lukáši, co rozhodlo o dnešním neúspěchu?

Rozhodly maličkosti a vlastní chyba v závěru utkání. Nevyhrál lepší, ale šťastnější. Chtěli jsme dnes ukončit finále a naštvaní můžeme být jen sami na sebe.

Oproti minulým zápasům jste neměli k dispozici mnoho početních výhod...

Rozhodčí nastavili takový metr, že nám dali za celý zápas snad jen dvě přesilovky a oni jich hráli daleko víc. Na nás bylo během zápasu a také v prodloužení několik faulů, které nebyly potrestány. Dost dobře nechápu, jak v takto vyrovnaném zápase může faulovat jen jeden tým a být za to tolikrát trestaný.

K vidění byl hokej plný nasazení, hra měla vysoké tempo. Jak jste na tom se silami?

Únava v tom nehraje žádnou roli. Finále se hraje na adrenalín. Každý chce vyhrát a únava není cítit. Na ztrátu fyzických sil se opravdu nelze vymlouvat. Nemá smysl se o tom vůbec bavit.

Inkasovat těsně před koncem na psychické pohodě nepřidá. Nezlomí vás to?

Já jsem přesvědčený, že nezlomí. Je velká škoda, že vlastní nedisciplinovaností v poslední minutě jsme se orientovali na hru směrem dopředu. Můžeme být naštvaní jen na sebe, nikoliv na to, že nás Vítkovice nějak přehrály.


Lukáš Zíb má v zápasech play-off solidní střeleckou formu a potvrzuje pověst ofenzivního zadáka. foto: Marian Ježowicz

Titul byl hodně blízko. Stačilo trefit prázdnou branku v poslední minutě...

Honzovi Peterkovi nemůžeme nic vyčítat. Prostě to nevyšlo. V těchto momentech by se ale mělo myslet hlavně na defenzívu a my jsme to dozadu nedotáhli. Bohužel jsme v našem pásmu nepohlídali hráče, který dorážel. To je jednoznačně naše chyba.

Vítkovice znovu výrazně spoléhaly na Romana Málka...

Málek podal naprosto standardní výkon. Stejně jako v těch zápasech předtím. Akorát my jsme dnes inkasovali víc golů, než v předchozích zápasech dohromady. Nebyl to tak zodpovědný výkon z obrany, jak jsme hráli předtím.

Jaká byla atmosféra před nájezdy? Letošní negativní bilance asi nepřidá na klidu...

Já jsem náladu vnímal pozitivně. Říkal jsem si, že to jednou musíme vyhrát, že to prostě prolomíme. Bohužel to opět nedopadlo dobře.

Co bude třeba zlepšit před zápasem číslo 5?

Musíme hlavně znovu hrát poctivě směrem dozadu. Dnešní prohra nám psychiku rozhodně nenahlodá. Máme nahráno a jedeme domů, kde máme naše menší hřiště a podporu našich skvělých fanoušků. Když se to nepovedlo dnes, chceme to ukončit příště.

V úterý tedy máme očekávat konec finálové série?

Doufejme. Já si to přeju, chceme to všichni a uděláme pro to maximum.