Kapitán juniorů Matouš Ćmiel: Vytvořili jsme dobrou partu

25.09.2020 · Redakce
Herní pauzu mají junioři Ocelářů za sebou a už v sobotu 26. září vyjedou k domácí premiéře proti Hradci Králové. Co od zápasu očekává nový třinecký kapitán Matouš Ćmiel a jak se mladí Oceláři snaží pracovat na problémech se střeleckou produktivitou?

Do sezony 2020/2021 vstupuješ jako nový kapitán juniorského týmu. Co pro tebe kapitánské céčko na dresu znamená?

“Jsem velmi rád, že jsem takovou důvěru od trenérů dostal a moc si toho vážím. Ale je to pro mě taky velká zodpovědnost, být lídrem týmu v šatně i na ledě.”

Už jsi ve své kariéře někdy byl kapitánem a jak vidíš sílu svého týmu?

“Ano, byl. V žákovských kategoriích, ale to už je dávno. Myslím si, že síla týmu je velká. Letos se k týmu připojilo hodně nových hráčů, ale skvěle jsme si sedli a vytvořili jsme dobrou partu. Máme v týmu spoustu dobrých hráčů, jak starších, co už juniorku hráli loni, tak mladších.

Když se vrátíme do předchozích týdnů, oproti původnímu plánu jste zatím stihli odehrát pouze jedno utkání ve Varech. Jak zpětně hodnotíš první zápas nové sezóny?

“Zápas ve Varech byl pro nás celkem smolný. Vary mají letos velmi kvalitní tým, ale myslím si, že jsme byli lepší a soupeře jsme přehrávali. Ale doplatili jsme na zbytečné chyby a neproměněné šance.”

O střeleckém trápení mluvil i trenér. Jak se dá produktivita vylepšit?

“Je to hlavně o tom, se na to soustředit, mít “drive“ do brány a chtít proměnit každou šanci. Co se týče tréninku, tak máme dvakrát týdně led rozdělen na dvě části a právě v jedné z nich se zaměřujeme na zakončení a efektivitu střelby. Ve druhé už pak trénujeme spíše taktické věci.”

Jak těžké pro vás vůbec bylo se po vynucené pauze opět vrátit do tréninkového procesu?

“Samozřejmě, není to úplně příjemné vypadnout na týden nebo dva z tréninku, ale myslím si, že každý se doma snažil aspoň něco málo dělat, aby se do toho nemusel vracet úplně od nuly. Myslím si, že jsme to zvládli a opět se v plném nasazení připravujeme na nadcházející zápasy.”

Když už jsme u dalších zápasů, podle aktuálního rozpisu vás v následujících dnech čeká pořádně nahuštěný herní program. Co na velkou porci utkání v krátkém čase říkáš?

“Je to sice velká porce utkání v krátkém čase, ale měli jsme kvalitní letní přípravu. Myslím si, že jsme kondičně i silově velmi dobře připraveni a přesto, že se jedná o velkou porci zápasů, měli bychom to zvládnout.”

Jako první vás teď o víkendu čeká Hradec, který zatím odehrál jen o jeden zápas víc než vy. Co od prvního zápasu po třech týdnech očekáváš a s čím do něj půjdete?

“Všechny týmy jsou velmi vyrovnané a nehraje moc roli, jestli hrajeme s týmem z vrcholu, středu nebo konce tabulky. Bude to velmi těžký zápas, ale máme na to odehrát kvalitní zápas s každým. Musíme se na Hradec dobře připravit a do zápasu půjdeme s tím, že chceme vyhrát.”