Kapitán Adamský: Jsem na mužstvo hrdý!

31.12.2019 · Martin Stebel
Finále slavného Spengler Cupu nepřineslo Ocelářům vytoužené zlato, přesto však čeští mistři zanechali v Davosu velmi pozitivní dojem a do Slezska se rozhodně nevrátí se smutnou náladou. Kapitán třinecké party MARTIN ADAMSKÝ při hodnocení akcentuje skutečnost, jak vzorně jeho tým k turnaji přistoupil.

Porážka ve finále mrzí, ale celkový dojem z turnaje je jednoznačně pozitivní, že?

Nebudeme si nic nalhávat, všichni čekali, že si tady zahrajeme dva tři zápasy a pojedeme domů. Ukázali jsme ale obrovský charakter, bylo tam srdíčko a bojovnost. Porazili jsme Davos, vyřadili silné Rusy a ještě lepší Švýcary. Finále s Kanadou, to už bylo o tom, abychom zápas odehráli se ctí. Co si budeme namlouvat, měli tady velkou kvalitu, kterou ukázali hlavně v přesilovkách. Když hrajete dvakrát oslabení ve třech, těžko lze uspět. Pro Třinec a pro český hokej je to velký úspěch, protože konkurence je v Davosu obrovská. Turnaj hodnotím jen kladně, jsem na mužstvo hrdý.

V kádru jste měli spoustu hráčů z partnerského Frýdku-Místku. Takový turnaj musí být zkušenost k nezaplacení...

Sami kluci říkali, že hrát proti takovým soupeřům je něco neskutečného. Třeba Kanada má v kádru plno hráčů, kteří prošli NHL a ve finále to šlo poznat. Konfrontace s mezinárodním hokejem je pro tyhle mladší kluky dobrá škola do života.

Může vám úspěch z Davosu pomoct i v extralize?

Myslím, že rozhodně ano. Pokud si toto nadšení a chuť do hry přeneseme do extraligy, budeme se pohybovat na nejvyšších příčkách. O tom jsem přesvědčen.

Foto: KEYSTONE/Gian Ehrenzeller, #SpenglerCup
Dnes v 18:00 | Jun.