Kaňák: Výměna do Třince je pro mě impuls

06.02.2023 · Adam Sušovský
Debut v bílo-červeném má za sebou, obránce Lukáš Kaňák po výměně z Plzně přes hlavu poprvé přetáhl dres Ocelářů a byl u výhry 5:4 nad Kladnem. Po ní poprvé mluvil také s přítomnými novináři.

Jaký byl tvůj první zápas v Třinci?

Jsem tady od čtvrtka, trenéři mi řekli ráno, že půjdu do zápasu jako sedmý bek. Jsem rád, že jsem dostal důvěru a že jsem alespoň trošku pomohl vyhrát.

Kladno jste porazili 5:4, nebylo to utrápené vítězství?

Nemyslím si, že jsme se trápili. Kladno hraje o všechno. Bylo jasné, že budou bojovat a nechají na ledě všechno. Prohrávali jsme 3:4 ve třetí třetině, zvládli jsme zápas otočit. Ukázali jsme tím velký charakter.

Sám jsi prožil první výměnu v kariéře, jak si ji prožíval?

Prostě jsem si sbalil věci a jel do Třince. Bylo to pro mě překvapení, nečekal jsem výměnu, ale těšil jsem se na to. Je to pro mě nová zkušenost, může mi to v kariéře jen pomoct.

Dostal ses během zápasu ke své hře, nebo jsi dnes hrál o něco jednodušší hokej?

Začal jsem jednoduše. Jsem v novém prostředí a týden jsem nehrál, směrem dopředu jsem se proto k ničemu moc nedostal. Měl jsem tam jen nějakou střelu, ale doufám, že se to bude nabalovat a bude to lepší.

Takhle to chtěli i trenéři?

Určitě, aby to bylo dnes z mé strany co nejjednodušší. Důležité bylo dnes vyhrát, to se nám povedlo, jsme spokojení.

Vnímáš, že výměna do Třince může být impulsem do tvé kariéry?

Jo, beru to jako nový impuls. Třinec je skvělá organizace, hraje nahoře, pro mě jen dobře.

Jak těžké bude do konce základní části udržet čtvrté místo?

Ani nevím, jak velký náskok teď máme. Čeká nás v dalších zápasech Hradec a Liberec, to jsou týmy, které se s námi o čtyřku budou přetahovat. Přímé souboje, které musíme zvládnout. Bude to těžké, ale je jen na nás, jak se na zápasy zvládneme připravit. Teď nás čeká reprezentační přestávka, přijde vhod. Můžeme si odpočinout, potrénovat a v ponděli na to znovu vlítneme.