Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Kaňák: Těším se na novou výzvu a doufám v dlouhou sezonu

02.02.2023 · Adam Sušovský
Jen pár hodin před uzávěrkou přestupů dotáhli Oceláři velkou výměnu kus za kus, Jana Jaroměřského v obraně Třince nahradí Lukáš Kaňák. Explzeňský bek s reprezentačními zkušenostmi ve čtvrtek dopoledne také poprvé trénoval s týmem.

Hned na úvod dostal pořádně zabrat, zatímci ostatní hráči po svižném tréninku odcházeli postupně z ledu, Lukáš Kaňák na něm zůstal ještě dlouho poté. A spolu s asistentem trenéra Vladimírem Országhem pracoval na dalších a dalších cvičeních. Pětadvacetiletý bek tak má za sebou hodně náročné entrée do nového týmu. 

"Trošku náročné to bylo, poslední dva dny jsem nebyl na ledě, musel jsem to trošku vyjezdit. Trenér si mě vzal bokem, něco jsme tam spolu dělali, bylo to super," usmál se Kaňák po prvním tréninku s Oceláři. 

Obránce, který v minulé sezoně odehrál za reprezentaci sedm utkání, přišel do WERK ARENY na poslední chvíli. Jen pár hodin před uzávěrkou přestupů jej vedení klubu získalo výměnou za Jana Jaroměřského. Kádr Třince se tak rozrostl o mladého obránce, který v letošní sezoně posbíral 15 bodů za 3 góly a 12 asistencí. 

"Výměna mě překvapila. V pět večer mi volal agent, že je to na stole, že se to může stát. V půl desáté mi pak volal sportovní manažer z Plzně, že je to hotové. Tak ať se ráno přijdu rozloučit a večer ať se hlásím v Třinci. Byl to šok, ale těším se na to," řekl Kaňák. 

"Třinec posledních dost let za sebou hrál finále nebo extraligu vyhrál: Těším se na to, že tady budu hrát nahoře, že budeme úspěšní a doufám, že budeme hrát co nejdéle," řekl Kaňák, který se pousmál i faktu, že zatímco v Plzni byl ve svých pětadvaceti letech jedním z nejzkušenějších hráčů kádru, tady patří mezi nejmladší. 

"První dojmy jsou super, je to tady super organizace. Kluci mě provedli po šatně a jsem nadšený," dodal obránce, který v Třinci bude nosit číslo 24, které nosil dřív jeho táta a se kterým jako malý hokejista před lety v Klatovech sám začínal.

Celý rozhovor s novou třineckou posilou Lukášem Kaňákem si můžete pustit také v přiloženém videu.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Motor České Budějovice