Kaňák míří poprvé do Plzně: Čeká nás těžký zápas

23.02.2023 · Adam Sušovský
Pár dnů zápasového volna, čas na ostrý trénink: Oceláři ladí formu na další nesmírně důležitý víkend, který stráví v Čechách. V pátek nastoupí proti Plzni a budou chtít ukončit sérii nepříznivých výsledků. Mimořádně pikantní bude utkání pro obránce Lukáše Kaňáka, který do Plzně poprvé v kariéře dorazí v dresu soupeře.

Čtyři zápasy do konce základní části, z toho první tři na ledě soupeře.

Oceláři vyrážejí z Třince směrem na západ, v pátek hrají v Plzni, které se v posledních zápasech také příliš nedařilo. "A o to těžší to bude," říká obránce Lukáš Kaňák. Pro něj bude zápas mimořádně pikantní, právě z Plzně do Třince výměnou za Jana Jaroměřského v poslední den před uzávěrkou přestupů dorazil. Proti svému mateřskému klubu nastoupí poprvé v kariéře.

"Vůbec nemám tušení, co čekat. Jak mě tam lidé přijmou, přivítají. A jaké to bude stát na ledě proti hráčům, se kterými jsem dlouhé roky hrál v jednom týmu," říká Kaňák a s úsměvem dodává, že poprvé v životě zažije pocit soupeře, kteří to v Plzni při příchodu na led odjakživa nemají jednoduché. "Všiml jsem si, že tam jeden pán na hráče hostů pořvává. Tak jsem zvědavý, co a jestli bude křičet i na mě,"dodává Kaňák.

"Ale vím, že to bude hodně těžké utkání. Plzeň prohrála hodněkrát za sebou," zmínil Kaňák nelichotivou bilanci soupeře. Škodovka z posledních osmi zápasů prohrála sedm, z toho pět v řadě. "My jsme taky moc nevyhrávali, ale uděláme všechno pro to, abychom se právě v Plzni vrátili zpátky na vítěznou vlnu."

Kaňák zároveň přiznává, že má o stavu soupeře přehled. S některými hráči Plzně a také s fyzioterapeuty je nadále v kontaktu. "Já jsem hodně v kontaktu hlavně s Petrem Kodýtkem, který je ale zraněný. Říkal jsem mu, že se raději zranil, když viděl, že budeme hrát proti sobě. Asi abych ho nezesměšnil v rohu," hecuje Kaňák soupeře na dálku. "Z Plzně už je nás v Třinci docela dost. Čekám, že budeme muset vypsat nějakou odměnu, abychom konečně vyhráli. Po čtyřech zápasech v posledním týdnu jsme teď nabrali síly a jdeme na to!"

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno