Kádr Ocelářů posílí Tomáš Netík

30.01.2017 · Tisková zpráva
Oceláři s blížící se uzávěrkou přestupů posilují. Do druhého týmu tabulky přichází útočník pražské Sparty Tomáš Netík. Bývalý reprezentant bude pod Javorovým hostovat do konce sezony. Čtyřiatřicetiletý forvard má bohaté zkušenosti z Kontinentální hokejové ligy. Ve čtyřech klubech (CSKA Moskva, Lev Poprad, Nižněkamsk a Slovan Bratislava) odehrál celkem 220 zápasů, během kterých si připsal 99 kanadských bodů.

"Tomáš je střelec s výborným zakončením a čichem na góly. V Champions Hockey League letos vstřelil v 6 zápasech 6 branek. S jeho osobou přichází do týmu nová krev. Věříme, že přinese do našeho týmu oživení a pozitivní impuls. Měl by být i důležitým článkem do týmové mozaiky pro play off," vysvětluje sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Netík je bývalým reprezentantem. V nejcennějším dresu absolvoval v minulosti 30 utkání, během kterých vstřelil 7 gólů. V této sezóně ho však provázely zdravotní problémy. I proto za Spartu odehrál v extralize jen 20 utkání. "Měl jsem několik zranění a to ovlivnilo moji pozici na Spartě. I přesto se mi nikam moc nechtělo, nabídky jsem dokonce průběžně odmítal. Ovšem kontakt z Třince změnil můj pohled na tuto situaci. Jde o TOP klub, kde je šance bojovat o titul," říká dnes už stoprocentně zdravý Tomáš Netík, který osobně v hledišti sledoval i nedělní nevídaný debakl Ocelářů na Spartě.

„Už jsem to párkrát v kariéře zažil. To se někdy v hokeji stane a to i vynikajícímu mančaftu. Taky v NHL čas od času někdo dostane například 9 gólů. Teď se to stalo Třinci, ovšem nic to nemění na faktu, že je to špičkový klub a věřím, že to zase brzy dokážeme," uzavírá Tomáš Netík, který by měl absolvovat první trénink pod Javorovým ve středu.

FOTO: hcsparta.cz

Dnes v 17:30 | Jun.