Juniorům extraligová premiéra nevyšla

10.09.2021 · Jakub Kotajny
Ani juniorům bohužel vstup do extraligové sezony nevyšel dle představ. Hosté hned v úvodní dvacetiminutovce odskočili Ocelářům na rozdíl čtyř branek a stíhací jízda byla téměř nemyslitelná. I tak se svěřenci Reného Muchy dotáhli na rozdíl dvou branek, druhá trefa Pajera v závěrečné části ale znovu vetkla Hradci pohodlnější vedení a Mountfield bez větších potíží zápas dohrál. Svou úvodní porážku však mohou odčinit junioři již zítra proti pardubickému Dynamu.
1.kolo, pátek 10.9.2021
Mountfield HK
2:5
mini WERK ARENA
Třetiny: 0:4, 2:0, 0:1  Branky a nahrávky: 22. Matěj (Geidl), 26. Kašpárek (Kozlík, Ramik) – 2. Pajer (Budina), 13. Kašpar (Perička), 14. Budina (Pajer), 17. Pilný (Červenka, Pajer), 52. Pajer (Budina, Naar). Rozhodčí: Goňa – Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 35:46. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.
HC Oceláři Třinec: Švančara (14. Klimek) – Žabka, Chovaniak, Kareš, P. Buják, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Pětník, Geidl, Przybyla, Matěj, Ramik, Kašpárek, Kozlík, Jobánek
Mountfield HK: Tichý – Beran, Boukal, Červenka, Havlíček, Naar, Perička, Pelda – Budina, Kašpar, Pajer, Vaňkovský, Jirků, Novotný, Idžan, Šedivý, Pilný, Beneš

Úvod zápasu patřil jednoznačně hostujícímu celku, Oceláři sice vyhráli úvodní buly a mířili s kotoučem do útoku, protiútok Hradce na konci druhé minuty zápasu však znamenal rychlé otevření gólového účtu tohoto klání. Lukáš Pajer si na modré pohrál s jedním ze zástupců třinecké defenzívy a bekhendovým blafákem překonal Patrika Švančaru, to však byl pro královehradecký brankostroj pouhý začátek. Oceláři v následujících minutách nedokázali využít ani jednu z šancí, dvě nabídnuté přesilové hry navíc skončily taktéž neúspěchem. Kormidla utkání se tak jali znovu hosté, na začátku dvanácté minuty se sice ochránce třinecké klece blýskl sérií pohotových zákroků, na dorážku Peričkovy střely z těsné blízkosti již však nestačil. Jaroslav Kašpar se tak zapsal jako druhý hráč na výčet úspěšných střelců a čekalo se na odpověď domácích. Místo ní se však znovu prosadili hosté, Matyáš Budina se hbitě prosmýkl kolem hrazení až do prostoru levého kruhu, odkud svou přesnou dělovkou vyhnal Patrika Švančaru na střídačku. Čistý štít však dlouho neudržel ani Jakub Klimek, necelé tři minuty po jeho příchodu na led se k dorážce Červenkovy střely z mezikruží dostal Radek Pilný a rázem to bylo už 4:0 ve prospěch Hradce Králové.

Na úvodní trefu domácích se tak v mini WERK ARENĚ čekalo až do druhé třetiny, v druhé polovině dvaadvacáté minuty se ke střele zápěstím z prostoru levého kruhu dostal Pavel Matěj, jehož střela dopadla přesně do bližšího růžku Tichého klece. Prostřední dějství chutnalo svěřencům Reného Muchy i v dalších minutách, Alexandr Kašpárek se v levém kruhu dostal k pasu Kozlíka zpoza branky a nekompromisní dělovkou zavěsil kotouč pod víko královehradecké svatyně. Hosté mohli znovu zvýšit svůj náskok v čase 29:17, Kašparův pokus ze samostatného úniku ale pouze prověřil pevnost brankové konstrukce. Drobný festival spálených šancí pokračoval i o dvě minuty později, když Jobánkova střela jen těsně minula klec hostů. Navzdory dalším šancím na obou stranách se do druhé sirény skóre neměnilo a stav 2:4 byl tím, který platil po odehrání čtyřiceti minut.

Hradec hrozil i v průběhu celé závěrečné části hry, hned několik gólových šancí v síti Ocelářů neskončilo, přesto musel Klimek ještě jednou kotouč z branky lovit. Jak Lukáš Pajer začal, tak i skončil, po souhře s Budinou a Naarem to byl totiž právě autor první branky tohoto duelu, který stanovil svou trefou konečné skóre 5:2.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „To utkání se mi nehodnotí dobře. Na druhou stranu si nemyslím, že jsme odehráli špatný zápas. V prvních deseti minutách jsme byli, i přes rychlou branku hostů, určitě aktivnější a minimálně jeden, dva góly jsme si zasloužili. Bohužel jsme je nedali a soupeř trestal vyloženě z brejků, pak jsme to řešili výměnou brankářů. Byť teda brankář Klimek inkasoval hrozně rychle, tak pak se toho utkání zhostil velice dobře. Ve druhé třetině byl náš výkon ještě lepší. Projevilo se to už i gólově. Hrozně nás ale mrzí ta třetí třetina, kdy jsme místo toho, abychom se dostali do tlaku, tak jsme vytvořili hodně faulů, útočných. Musíme se na to podívat. Je to hrozná škoda, protože nám to vzalo vítr z plachet a soupeř už mohl v klidu ten závěr dohrát.“

Jiří Janoušek (Mountfield HK): „My jsme první třetinu nehráli, i přes ten výsledek, úplně dobře. Nevím, jestli se na nás podepsala dlouhá cesta, ale vůbec nám nejely nohy. Byli jsme hodně pasivní, Třinec byl živější. Ale my jsme vždycky z nějakého brejku dokázali udeřit a ten výsledek byl pro nás hodně příznivý. I přes ty dva góly v naší síti ve druhé třetině, jsme se zlepšili a začali jsme hrát lepší hokej. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že už nechceme inkasovat. Myslím si, že disciplinovaným a zodpovědným výkon se nám to povedlo, a tak dneska bereme body.“