Juniorům a staršímu dorostu začíná ve středu play off

09.03.2010 · Růžena Raszková, Zdeněk Plánka
Zatím co muži se svým umístěním kvalifikovali přímo do čtvrtfinále play-off. Mladým Ocelářům začíná osmifinále. Oba mládežnické týmy se utkají ve vyřazovacích bojích s moravskými týmy. Junioři se střetnou s Kometou a starší dorostenci s Olomoucí.

Systém play-off

Play off 16 družstev (12 - sk. A + 1 – 4 družstvo sk. B) systémem 1 - 16, 2 – 15 atd., První utkání Play - off se uskuteční u hůře umístěného družstva, druhé a případně třetí se hraje u lépe umístěného družstva z III. části (u staršího dorostu ze II. části). Play off se hraje na dvě vítězná utkání, tedy maximálně tři zápasy v každé sérii.

10.3. (17:00) Kometa - Třinec
12.3. (18:00) Třinec - Kometa
13.3. (13:00) Třinec - Kometa

Oba týmy se velmi dobře znají. V sezóně spolu odehráli šest vzájemných utkání. U tohoto faktu však veškeré přátelství končí, jde přeci o play-off. Třinec skončil v tabulce na pátém místě, z toho čtvrtého ho vystrnadila Slavia, která měla lepší bilanci ze vzájemných zápasů. Ocelářům se nevydařil vstup do nového roku, v něm se hodně trápili. S blížícím se koncem se však z krize vyhrabali a opět stojí pevně na nohou a do vyřazovacích bojů vstoupí jako druhý nejlepší moravský tým.

Kádr Komety

V útočné fázi se bude třinecký soupeř zřejmě nejvíce spoléhat na trio Popolanský, Brzobohatý a Švaňhal. Posledně jmenovaný získal tento rok řadu cenných zkušeností, ať už ve dvou extraligových zápasech za seniory nebo v prvoligovém kádru Draků ze Šumperka. Jistotu v obraně by měla rozhodně zajistit asi nejvýraznější osoba brněnského kádru Michal Kempný. Společně s Alešem Sovou by pak měli být hlavními postavami brněnského defenzívy. V brněnské bráně zřejmě uvidíme Petra Matouška, který má odchytáno nejvíce minut, krýt mu bude záda Martin Šenk.

Třinec x Kometa

Pokud by se mělo play-off rozhodovat jen podle vzájemných střetnutí z tohoto ročníku nemusela by se Kometa ani namáhat k cestování do Třince a rovnou zůstat doma. Ze šesti utkání totiž Brno získalo jen pouhý bod. Vyřazovací souboje jsou však naprosto jiná soutěž a může se stát cokoliv.

Vzájemné zápasy:

3. kolo: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 6:1 (1:0, 1:0, 4:1)

14. kolo: HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 3:4p (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)

2. část: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 6:3 (3:0, 2:2, 1:1)

2. část: HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

3. část: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

3. část: HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)

Třinecký kádr

Útočná síla Třince se opírá především o dva lídry kanadského bodování celé extraligy Rostislava Marosze (33+34) a Lukáše Mičulku (29+32), to by měli být dva hlavní tahouni Ocelářů v ofenzivní činnosti. Oba hráči mají zkušenosti i z třineckého áčka. Hlavní oporou v defenzívě by měli být Filip Pavlík a Jakub Toman. Do třinecké branky se postaví Roman Boška, který po odchodu Raszky na Slovensko, odchytal téměř celou třetí část Noen extraligy juniorů.

První zápas play-off sehrají mladí Oceláři ve středu 10. března 2010 v Brně v Hale dětí a mládeže , úvodní buly je v plánu v 17:00 hod. Zápas můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu.