Juniorka vstoupila do osmifinále vítězně!

08.03.2016 · Martina Sikorová
Po bezbrankové úvodní třetině se junioři dostali do vedení zásluhou Patrika Hrehorčáka, na což sice Boleslav dokázala odpovědět, už o dvě minuty později ale vrátil Ocelářům vedení Alex Pisarik a tento gól nakonec rozhodl. V poslední části přidali svěřenci trenéra Varadi ještě dva góly a zvýraznili tak své vítězství.
OF1, úterý 8.3.2016
Ml. Boleslav
4:1
Werk aréna
Třetiny: 0:0, 2:1, 2:0  Branky a nahrávky: 28. Hrehorčák (M. Adámek, Michal Roman), 37. Pisarik (Lacka), 47. Hrehorčák (Stránský, Michal Roman), 60. Lacka (Stránský) – 36. Borovec (Němec). Rozhodčí: Přikryl - Novák, Mikler. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 349. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:4.
Loubal – Pisarik, Janiczek, Zahradníček, Bartko, Michal Roman, Stránský, Heider, M. Adámek – Petrák, Švaňa, Flok, Hrehorčák, Sztwiertnia, Hladonik, Lacka, Miloš Roman, Lorek, Pala
Groh – Mattis, Tůma, Žalud, Marček, Červinský – Průšek, Prokop, Kotala, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Borovec, Ďurač, Pořízek, Planý, Němec, Sedmík, Motloch

Oceláři vstoupili do utkání aktivně, stejně jako v zápasu se Spartou ale třinecké mladíky dlouho srážela nepřesnost v zakončení. Do vedení totiž mohli jít svěřenci trenéra Varadi už ve druhé minutě, Miloš Roman ale s dorážkou neuspěl. A radovat se nemohli ani hosté, kteří svůj menší tlak po střele Marčeka rovněž neproměnili.

Krátce nato se dobrým střeleckým pokusem prezentoval Lacka, slovenský útočník ovšem pouze vyprášil lapačku Groha. V jedenácté minutě se v dobré příležitosti ocitl Heider, bek s číslem čtyřiatřicet ale po zaváhání boleslavského gólmana pouze poslal kotouč napříč brankovištěm.

Třinečtí mladíci ovšem mohli svému soupeři uštědřit velmi tvrdý úder v podobě gólu do šatny, Miloš Roman ale z prostoru mezi kruhy trefil pouze připraveného Groha a do kabin tak oba týmy odcházely za stavu 0:0.

V prostřední dvacetiminutovce se v první velké šanci ocitl Ďurač, hostující útočník se ale nakonec k dorážce do poloodkryté části klece nedostal a to jej mohlo o chvíli později mrzet. V sedmadvacáté minutě už totiž bylo čekání na první gól u konce. Tlak Ocelářů hasil Sedmík pouze za cenu faulu a následnou početní výhodu už domácí využili.

Po vyhraném buly putoval puk na modrou čáru, kde jej Michal Roman předal Marianu Adámkovi a ránu druhého jmenovaného tečoval za záda Groha Patrik Hrehorčák. Hosté mohli kontrovat po střelách Kotaly, ty ovšem třinecký gólman zneškodnil a branky se tak Boleslav dočkala až po kolapsu třinecké obrany, kdy Zdeněk Borovec střílel do prázdné branky.

Vyrovnaný stav ale příliš dlouho neplatil. Oba týmy šly po hře v šesti do čtyř a právě z této situace Oceláři udeřili. Po přesné přihrávce Lacky se ocitl na pravém kruhu zcela sám Alex Pisarik, třinecký bek si sjel až k brance a následně dorazil puk za záda povyjetého Groha. Hosté mohli téměř okamžitě kontrovat, Kotala ale z přečíslení dva na jednoho neuspěl a do kabiny se tak odcházelo tentokrát již za jednobrankového vedení domácího týmu.

O to mohl Oceláře připravit krátce po startu závěrečné části Patöprstý, boleslavský útočník ovšem dostal přihrávku v přečíslení dva na jednoho na brusle a vystřelit tak nestačil. Nedáš? Dostaneš. Michal Roman sice po přihrávce Hrehorčáka pouze poslal puk napříč brankovištěm, nakonec se ale domácí hráči přece jen radovali, jelikož se Groh nestihl včas přesunout a na dorážku Patrika Hrehorčáka už nedokázal reagovat.

Snížit nepříznivý stav zápasu mohl následně Pořízek, rána boleslavského útočníka ale pouze orazítkovala brankovou konstrukci. Hostující trenéři poté ještě v samotném závěru utkání sáhli ke hře bez brankáře, tento risk ale Boleslavi nevyšel. Kapitán Stránský dostal puk z útočného pásma na hůl Jakuba Lacky, jenž trefil prázdnou klec a přidal tak definitivní pojistku na třinecké vítězství.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Celé utkání bylo bojovné, rozhodly maličkosti. Boleslavi se dařilo blokovat spoustu střel a jejich brankář podal skvělý výkon, takže se nám nepodařilo odskočit. Hosté tam měli velké šance hlavně při přečíslení, jednou trefili tyč. Bylo to v podstatě vyrovnané, my jsme byli šťastnější a dotáhli jsme to do vítězného konce.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Věděli jsme, že nás tady nečeká lehké utkání. Soupeř dokazuje své postavení v tabulce, je to velice kvalitní mužstvo. Dneska jsme prohráli, ale zítra je nový zápas a uděláme všechno proto, abychom zítra vyhráli my.