Junioři zdolali dosavadního lídra soutěže

01.03.2012 · Luboš Olszar
V dnešním utkání NOEN extraligy juniorů se Oceláři utkali s týmem, který pobývá na první příčce tabulky, Litvínovem. Třinečtí v zápase prohrávali, ale v druhé třetině nastal zvrat, když dokázali využít dvojnásobnou přesilovou hru a do konce utkání přidali další tři branky. Důležitou postavou Ocelářů byl Dominik Hegyi, který vsítil dvě branky.
41., čtvrtek 1.3.2012
Litvínov
4:1
Třetiny: 0:0, 2:1, 2:0  Branky a nahrávky: 30. Hegyi (Kapica, Bajtek), 40. Franek, 47. Hegyi (Repe, Kapica), 59. Franek (Kapica, Hurtík) - 26. Válek (Šalka). Rozhodčí: Koliba - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Hollý (Chvostek) - Běhal, Hurtík, Repe, Kurzok, Teper, Burzala, Macháček, Bezuška - Ižacký, Bajtek, Pargáč, Kasperlík, Juhász, Diviš, Hegyi, Kapica, Kajaba, Franek, Chomič.
Nechvátal (Horák) - Čejka, Fučík, Kokeš, Svoboda, Kasal, Hora - Válek, Čeřovksý, Mackal, Zdeněk, Šalka, Průša, Malec, Trübenekr, Švarc.

Jednačtyřicáté kolo NOEN extraligy juniorů nám nabídlo souboj mezi domácími Oceláři a hosty z Litvínova. Úvodní perioda nám branku nepřinesla a spíše připomínala souboj brankářů, neboť jak domácí brankář Juraj Hollý, tak hostující Patrik Nechvátal předváděli famózní zákroky. Nejprve se v dobrém světle ukázal domácí gólman, když Čeřovský po uplynutí svého trestu dostal přihrávku ihned po výjezdu z trestné lavice a hnal si to s pukem tváří tvář zmiňovanému brankáři Hollému. V této situaci se Čeřovský rozhodl pro blafák do bekhendu, avšak slovenský brankář zastavil tento pokus svým pravým betonem. Gólman hostů, Patrik Nechvátal, také předvedl pohledný zákrok proti střele Kapicy. Ten stál nebezpečně blízko brány a po obdržené přihrávce okamžitě vypálil tvrdý projektil, který brankář Litvínova hbitě polapil do své lapačky.

V druhé periodě jsme se již branek dočkali, ta první padla do sítě domácích po jednoduché akci. Šálka se za bránou zmocnil puku a poslal ho do prostoru před bránou, kde se ho zmocnil Lukáš Válek, kterému neudělalo žádný problém trefit přesně růžek branky. V půli periody se domácím podařilo vyrovnat stav při početní výhodě 5 na 3. V této přesilové hře Oceláři míchali s pukem, až vypálil Dominik Hegyi a jeho rána propadla Nechvátalovi mezi výstrojí až do sítě brány. Již se zdálo, že do šaten se půjde znova za vyrovnaného stavu, avšak v poslední minutě druhé dvacetiminutovky se v útočném pásmu zmocnil puku Tomáš Franek a z mezikruží přesně trefil skulinu nad ramenem brankáře Litvínova.

V poslední třetině sváděli oba týmy vyrovnaný souboj, ale byli to právě Třinečtí, kteří zvedli znovu ruce nad hlavu, a to ve 47. minutě. Byl to znova Hegyi, který zařídil tuto branku znamenající dvoubrankový odstup domácích. Dominik Hegyi se dostal do samostatného úniku, ve kterém zvolil blafák do bekhendu. Tímto pohybem Nechvátala dokonale obelstil a zavěsil kotouč pod víko. Po této brance se psychika Ocelářů výrazně zvedla a nadále pokračovali v aktivní hře. Litvínovští se zvysoka snažili o snížení stavu, a proto se minutu a půl před závěrem utkání rozhodli o power-play. Brána hostů nezůstala nadlouho prázdná, za bezmála dvacet sekund se Tomáš Franek dokázal uvolnit a poslat tak puk lehce do odkryté klece.