Junioři vyrazí na Světový pohár do Soči!

20.06.2018 · Jakub Mikulík
Momentálně se junioři Ocelářů na soustředění připravují na novou sezónu, ale ještě před jejím začátkem budou reprezentovat Českou republiku na Světovém poháru v ruském Soči! Turnaje, který se bude konat od 18 do 26. srpna, se zúčastní hokejová špička z Asie, Evropy a Severní Ameriky!

Za hostující zemi nastoupí Lokomotiv Jaroslavl, který navštívil třineckou WERK ARENU v rámci elitního President Cupu. Naděje Ocelářů ve skupině změří síly se švédským HV71, švýcarským Davosem a rakouským Red Bull Salzburg. Turnaje se dále zúčastní i Ottawa Capitals, Jokerit Helsinky a Kunlun Red Star, který dorazí z Číny.

Co od turnaje očekává hlavní trenér juniorů Vlastimil Wojnar? “Stejně jako loni se těšíme na kvalitní zápasy s top světovými týmy a sbírání zkušeností, které doufejme zúročíme v extralize juniorů v následující sezoně.”

Třinečtí půjdou do turnaje s taktikou celoplošného hokeje se spoustou střelby. Ve skupině je čekají evropské týmy, jak soupeře hodnotí hlavní trenér? “Davos jsme loni na stejném turnaji vyřadili ve čtvrtfinále. Se Salzburgem se možná budeme utkávat v naší extralize juniorů. Je to tým se spoustou cizinců (Rusů, Švédů a Finů), takže to určitě bude velmi těžký soupeř. A o HV71 se nemusíme moc bavit. Švédský hokej momentálně vládne minimálně Evropě, takže předpokládám obrovskou kvalitu na jejich straně, co se týká pohybu, taktiky i zakončení.“

A co říká Vlastimil Wojnar na Soči jako region? “Je to bezesporu jedno z nejkrásnějších měst v Rusku. Pokud se nepletu, sídlo zde má i prezident Vladimir Putin, takže se do tohoto regionu velice těšíme.“ uzavírá hlavní trenér třinecké mládeže.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary